Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Żuromińskie bale gimnazjalne

2014-02-20 12:24:08 (ost. akt: 2014-02-20 13:18:08)
Niezwykle efektowny polonez Gimnazjum nr 1

Niezwykle efektowny polonez Gimnazjum nr 1

Autor zdjęcia: fot. ae

Podziel się:

Bale gimnazjalne w Żurominie są już tradycją. Od początku istnienia gimnazjów, na 100 dni przed egzaminami uczniowie bawią się do późnych godzin nocnych. Tak było i w tym roku 1 lutego w Gimnazjum nr 1 oraz 8 lutego w Gimnazjum nr 2 gimnazjaliści mieli bal.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Gimnazjaliści z Żuromina wyprawiali bale. 1 i 8 lutego w dwóch żuromińskich gimnazjach młodzież wraz z rodzicami organizowała tę tradycyjną już imprezę. Na bal uczniowie i ich rodzice zaprosili nauczycieli.
Uroczystość gimnazjalna przypomina studniówkę. Właściwie niczym się od niej nie różni. Na początku są podziękowania, głos zabiera dyrektor, uczniowie, rodzice. Potem jest polonez i rozpoczyna się świętowania przy stołach i na parkiecie. Bale gimnazjalne urządzone zostały w macierzystych szkołach w Gimnazjum nr 1 w sali gimnastycznej, w Gimnazjum nr 2 część oficjalna w sali gimnastycznej, część zabawowa na stołówce i holu. W przypadku studniówek uczniowie od kilkunastu lat wynajmują do tego celu lokale i sale bankietowe. Bal gimnazjalny podobnie jak matura wyprawiany jest przed ważnym egzaminem. W przypadku gimnazjalistów przed egzaminem gimnazjalnym, który uczniowie pisać będą w kwietniu.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. redakcja #1331433 | 212.160.*.* 21 lut 2014 09:32

    Gimnazjaliści i maturzyści są tak samo ważni. W przypadku studniówek w tym roku przyjęliśmy taką formułę, że będziemy współpracować z Panią Sylwią Dąbrowską i Pani Sylwia dostarczała nam zdjęcia ze studniówek. Bardzo ładne, ostre, profesjonalne. Jednym się to podoba, innym nie. Bale gimnazjalne z kolei nie były obsługiwane przez Panią Sylwię, więc sami robilismy zdjęcia. Stąd też jest ich znacznie więcej, z czego gimnazjaliści są z pewnością zadowoleni. Czy redaktor "był wśród grona pedagogicznego"? Na jednym balu był, na drugim nie był.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. co? #1330925 | 78.88.*.* 20 lut 2014 17:58

    po 80 zdjeć jakichś zabaw gimnazjalistów, a ze studniówek dorosłych ludzi ze szkół ledwie parę fotek, i to nie swojego autorstwa, a firmy która nagrywała film ze studniówek i robiła pamiątkowe zdjecia??? to dzieciaki ważniejsze są od licealistów ? sukienki panienek z gimnazjum, ze każdej zdjęcie zrobiono ? no żenada, ale przecież nie musiał redaktor nigdzie wyjeżdżać do sal balowych, sam był wśród grona pedagogicznego, więc między tańcem a kotletem pyknął kilkadziesiąt słit feteczek.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz