Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Piłka halowa. Żurominianie na podium w hali Rypińskiego Centrum Sportu

2014-02-22 12:00:00 (ost. akt: 2014-02-21 08:44:19)

Podziel się:

Trzecie miejsce w turnieju „Sąsiadujących i Zaprzyjaźnionych Miast” rozegranym w Rypinie zajęli gracze OVB Oldboys Żuromin. W decydującym meczu o awansie do finału przegrali w rzutach karnych z Oldbojami z Sierpca, a w meczu o trzecią lokatę pokonali Brodnicę.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Rypińskim Centrum Sportu odbył się turniej piłki nożnej „Sąsiadujących i Zaprzyjaźnionych Miast”. Na parkiecie rywalizowały zespoły z Sierpca, Lipna, Golubia-Dobrzynia, Brodnicy, Płońska, Żyrardowa i Żuromina. Osiem zespołów zostało podzielonych na dwie grupy i to tam najpierw toczyła się sportowa rywalizacja. Bardzo dobrze w zawodach spisali się w zawodnicy OVB Oldboys Żuromin. W turnieju „Sąsiadujących i Zaprzyjaźnionych Miast” żurominianie zajęli trzecie miejsce. Niewiele zabrakło jednak, by OVB Oldboys zagrali w finale rozgrywek. W decydującym o awansie spotkaniu żurominianie ulegli w rzutach karnych Sierpcowi. W regulaminowym czasie gry bramki nie padły. Nasz zespół może żałować niewykorzystanych szans. To OVB było stroną przeważającą i powinno mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Tak się nie stało i zadecydowały rzuty karne. W naszej drużynie celne strzały oddali Jarosław Berliński i Marek Osiecki. To nie wystarczyło. Przy dwóch kolejnych pudłach z graczy OVB i trzech celnych uderzeniach sierpczan to oni zagrali w finale. Nasi gracze musieli zadowolić się trzecim miejscem, które wywalczyli w pojedynku z Brodnicą. W tym meczu hat-trickiem popisał się Mariusz Barcikowski.
Wcześniej o wyjście z grupy zanotowali dwa zwycięstwa – z Lipnem oraz Płońskiem i zanotowali jeden remis z Żyrardowem. Nie lada atrakcją był pojedynek burmistrzów miast biorących udział w turnieju z najstarszymi zawodnikami imprezy. Z powodu choroby w imprezie udziału nie mógł wziąć burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek.

Skład: Tomasz Jakubowski, Tomasz Siemiątkowski, Maciej Wojciechowski, Marek Osiecki, Sławomir Dudek, Dariusz Kluskiewicz, Jarosław Berliński, Mariusz Barcikowski, Paweł Wiśniewski

Grupa A
Oldboys Rypin – Oldboys Golub Dobrzyń 2:0
Oldboys Sierpc – Oldboys Brodnica 1:1
Oldboys Rypin – Oldboys Brodnica 0:1
Oldboys Golub Dobrzyń – Oldboys Sierpc 2:3
Oldboys Sierpc – Oldboys Rypin 3:1
Oldboys Brodnica – Oldboys Golub Dobrzyń 1:1

Grupa B
Oldboys Żyrardów – Budimost Płońsk 4:0
OVB Oldboys Żuromin – Oldboys Lipno 1:0
OVB Oldboys Żuromin – Oldboys Żyrardów 0:0
Oldboys Lipno – Budimost Płońsk 1:4
Oldboys Żyrardów – Oldboys Lipno 4:0
Budimost Płońsk - OVB Oldboys Żuromin 0:1

Pólfinały
OVB Oldboys Żuromin – Oldboys Sierpc 0:0 k. 2:3
Oldboys Żyrardów – Oldboys Brodnica 1:0

O III miejsce
OVB Oldboys Żuromin – Oldboys Brodnica 3:1

Finał
Oldboys Żyrardów – Oldboys Sierpc 2:0

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB