Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Żuromin. Samochody przekazano strażakom

2014-02-24 08:12:24 (ost. akt: 2014-02-24 08:16:39)
Na placu przed budynkiem KP PSP w Żurominie uroczyście przekazano samochody strażackie. fot. ej

Na placu przed budynkiem KP PSP w Żurominie uroczyście przekazano samochody strażackie. fot. ej

Autor zdjęcia: fot. ej

Podziel się:

Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy z pełnym wyposażeniem został uroczyście przekazany strażakom z Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie. Tego dnia również jednostka OSP w Lubowidzu otrzymała samochód.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W środę 12 lutego na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego żuromińskim strażakom. Jednostka OSP w Lubowidzu również otrzymała samochód ratowniczo – gaśniczy, który do tej pory był na wyposażeniu komendy w Żurominie. Uroczystego przekazania dokonał Mazowiecki Komendant Wojewódzki nadbryg. Gustaw Mikołajczyk. Na uroczystości przekazania samochodów byli obecni wicestarosta żuromiński Mieczysław Olszlegier, przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego, zastępca burmistrza Żuromina Maria Jędrzejewska, Jerzy Rzymowski, wójt Lubowidza Krzysztof Ziółkowski, przewodniczący rady gminy w Lubowidzu Michał Zieliński, wójt Lutocina Ryszard Gałka, kapelan powiatowy strażaków ks. Kazimierz Kowalski, zastępca komendanta powiatowego policji podinsp. Marek Lewandowski, Zbigniew Włocki - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żurominie, Jarosław Krzyżak - Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Lubowidzu.
Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy został zakupiony przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Koszt takiego zakupu wyniósł 1 049 976 zł i został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności. W sumie zakupiono 13 takich samochodów, z czego dwa trafiły do jednostek na terenie województwa mazowieckiego – jeden właśnie do Żuromina, a drugi do strażaków z Komendy Miejskiej w Warszawie. Komendant KP PSP w Żurominie bryg. Adam Dobrosielski podkreślił, że w ratowaniu życia ważne jest ratownicze wyposażenie, jakim dysponują strażacy.
- W codziennej służbie, strażaka jest niezwykle istotne wyszkolenie, wiedza i umiejętności, ale równie ważny jest sprzęt i wyposażenie wspierające nasze główne działania - mówi Komendant bryg. Adam Dobrosielski.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. o s p #1333981 | 5.172.*.* 24 lut 2014 20:10

    a gdzie ten samochód

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz