Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Żuromin. Niemiecki niekonwencjonalnie

2014-02-25 11:45:07 (ost. akt: 2014-02-25 11:50:33)
Uczniowie Liceum w Żurominie wraz z lektor Magdaleną Jurowską

Uczniowie Liceum w Żurominie wraz z lektor Magdaleną Jurowską

Autor zdjęcia: Fot. Magdalena Oryl

Podziel się:

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie wzięli udział w ogólnopolskim projekcie Deutsch-Wagen-Tour. W żuromińskim liceum odbyły się warsztaty języka niemieckiego prowadzone przez lektor Magdalenę Jurowską.

Adam Toruński
torunski.adam@gmail.com

Magdalena Jurowska –lektor-animator olsztyńskiego oddziału projektu Deutsch-Wagen-Tour odwiedziła w środę 5. lutego Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie. Projekt prowadzony przez Goethe Institut to ogólnopolska akcja niekonwencjonalnego nauczania języka niemieckiego. Wzięło w niej udział już ponad sto tysięcy uczniów i studentów. Żuromińskie liceum do udziału w projekcie zostało wybrane po zgłoszeniu szkoły przez nauczycielki. Dzień poświęcony językowi niemieckiemu rozpoczął się w LO od części artystycznej, w której uczniowie zaprezentowali scenkę z elementami użycia tegoż języka. Później odbyły się warsztaty, oparte na niekonwencjonalnych technikach nauczania. Magdalena Jurowska poprowadziła zajęcia, w których uczestniczyły dwie grupy, każda po dwadzieścia pięcioro uczniów.
–To znakomita promocja języka niemieckiego, a także duże uatrakcyjnienie nauczania –podsumowuje warsztaty Nina Mierzwiak, nauczycielka w LO w Żurominie, odpowiedzialna wraz z Malwiną Adamską za koordynację zajęć i przygotowanie części artystycznej w żuromińskim liceum.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB