Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Smerfne ferie w Lubowidzu

2014-02-26 13:52:25 (ost. akt: 2014-02-26 13:59:08)
Dzieci w bibliotece prezentują swoją pracę – wioskę smerfów

Dzieci w bibliotece prezentują swoją pracę – wioskę smerfów

Podziel się:

Również w ferie zimowe biblioteka nie musi być pusta. Dowodzi tego dyrektor placówki Anna Szczepańska i pracownice Biblioteki Gminnej w Lubowidzu. W ich „Smerfnych feriach” dzień w dzień bierze udział dwadzieścioro dzieci. W bibliotece, o czym przekonaliśmy się sami, panuje uczniowski gwar i wesoła atmosfera.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Ferie w Bibliotece Gminnej w Lubowidzu codziennie spędza około 20 dzieci. Uczniowie uczestniczą w przygotowanych przez pracowników biblioteki grach, czytają książki, grają w karty („tylko takie specjalne dla dzieci” – podkreśla dyrektor placówki).
- Biblioteka pomaga rodzinom zorganizować czas dla dzieci w naszej gminie, ale też mamy na celu popularyzować czytelnictwo – zdradza nam dyrektor Anna Szczepańska.
Ferie w Lubowidzu organizowane są pod nazwą „Smerfne ferie z biblioteką 2014”. W ich programie dzieci uczestniczą również w warsztatach plastycznych, zabawach tanecznych, konkursach karaoke.
Dzieci dumne są ze stworzonej przez siebie wioski smerfów. Z satysfakcją pokazują jej makietę i ulepione z masy solnej figurki.
- Często podczas dni wolnych, czy to w wakacje, czy w ferie nasza biblioteka otwarta jest dla dzieci – mówi dyrektor Szczepańska – z frekwencji wnioskujemy, że dzieci się u nas nie nudzą – dodaje dyrektor.
W Lubowidzu nie przebywaliśmy długo, ale z przyjemnością przypatrywaliśmy się zaangażowaniu personelu i zadowoleniu dzieci. Winszujemy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB