Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Możesz wiedzieć wszystko o swoim leczeniu

2014-02-26 14:00:26 (ost. akt: 2014-02-26 14:01:50)
Mając konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta uzyskamy informacje, kiedy byliśmy leczeni, ile to leczenie kosztowało

Mając konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta uzyskamy informacje, kiedy byliśmy leczeni, ile to leczenie kosztowało

Podziel się:

Czy jesteś ubezpieczony? Ile kosztuje twoje leczenie? Jaką kwotę NFZ dopłacił do wykupionych przez Ciebie leków? Gdzie złożyłeś deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu? Odpowiedź na te i nie tylko te pytania możesz uzyskać, siedząc w domu przed komputerem. Wystarczy mieć założone konto w serwisie internetowym Zintegrowany Informator Pacjenta.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Zintegrowany Informator Pacjenta to ogólnopolski serwis internetowy udostępniony przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Portal składa się z czterech części: z serwisu informacyjnego „Twój Portal” oraz informatora „Gdzie się leczyć”. Sprawdzisz tu m.in. w których szpitalach i przychodniach możesz leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także, jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach są otwarte. Dostęp do tych informacji ma każdy. Możemy mieć również dostęp do informacji zawartych w „Rejestrze Usług Medycznych” oraz do strony „Prawo do świadczeń zdrowotnych”. Jednak w tym przypadku trzeba mieć założone osobiste konto Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP).
Dzięki niemu, będziemy mieć dostęp do danych o swoim leczeniu i finansowaniu leczenia. Wpisane są tam wszystkie nasze wizyty w przychodniach, szpitalach i poradniach. Jest też wykaz badań i rodzaj pomocy, jakiej nam udzielono. Możemy też zobaczyć, ile co kosztowało i za co lekarze wystawili rachunki do NFZ, jakie leki zostały nam przepisane. Historię naszego leczenia możemy prześledzić od 2008 roku. Założenie i dostęp do ZIP – u jest bezpłatny.

Jak uzyskać dostęp do ZIP


Uzyskanie dostępu do ZIP nie jest łatwe. Żeby mieć dostęp do informacji o swoim leczeniu, danych medycznych i finansowaniu udzielonych świadczeń najpierw trzeba wejść na stronę internetową rejestracji (https://zip.nfz.gov.pl) i wypełnić zamieszczony tam formularz. Po wypełnieniu wniosku, trzeba udać się z dowodem osobistym do oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Tam otrzymamy dane potrzebne do korzystania z portalu, czyli identyfikator użytkownika i tymczasowe hasło. Informacje o leczeniu pojawią się w serwisie po upływie co najmniej 24 godzin od otrzymania loginu i hasła oraz będą aktualizowane raz na dobę.

Mobilne stanowisko NFZ w Żurominie
W czwartek 27 lutego mieszkańcy powiatu żuromińskiego, będą mogli uzyskać dostęp do ZIP w Żurominie. W godzinach 10:00 – 14:00 w Żuromińskim Centrum Kultury na mieszkańców będą czekać pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego w Warszawie Delegatura w Ciechanowie, którzy na miejscu założą osobiste konto na portalu ZIP. Wystarczy okazać dowód osobisty. Konto można aktywować również dla niepełnoletnich dzieci. Profil w portalu ZIP dla niepełnoletniego dziecka może założyć osoba, która zgłosiła swoje dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego. Jedynym warunkiem jest posiadanie przez tę osobę konta w serwisie. Mobilne stanowisko NFZ w Żurominie jest organizowane w ramach akcji „3 kroki do ZIP na Mazowszu”.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ubezoieczony #1338327 | 95.41.*.* 1 mar 2014 17:05

  i co przyjechali raz i koniec ? Teraz trzeba jechać do Ciechanowa? W XXI wieku w dobie internetu takie rzeczy powinno się załatwiać przed ekranem monitora !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sok #1336527 | 83.6.*.* 27 lut 2014 14:37

  i trzeba po ten papier pojechać aż do Ciechanowa. To jest trochę uciążliwe. Zuromin może sobie pomóc , natomiast inne miejscowości są pomijane, tak jak to jest z większością spraw. Takie rzeczy to powinniśmy mieć dostęp w przychodni , której jesteśmy tam pacjentami. U lekarza pierwszego kontaktu

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ha ha #1336176 | 31.175.*.* 27 lut 2014 08:39

  A skąd ten NFZ ma kasę? żeby do mnie dopłacać,a ile ja tam wpłaciłem to już nie ma? a ile przeżerają urzędnicy to juz tam nie ma?Ilu ludziom odmawiają pomocy leczenia bo już za starzy to tam też pewnie nie ma. To dar otrzymywany od rządzących a podobno część z nich ma wille podobne do willy Janukowycza,ktoś opisywał chatkę Radosława Sikorskiego, podobno niezła a wokół 12 ha w tym miejsce na hodowlę danieli i coś tam, coś tam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz