Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Rzymowski w formie

2014-03-03 08:29:35 (ost. akt: 2014-03-03 08:35:09)
Jerzy Rzymowski potrafi prowadzić sesje z humorem, mimo że inni są poważni

Jerzy Rzymowski potrafi prowadzić sesje z humorem, mimo że inni są poważni

Podziel się:

Już sama nazwa „Sesja Rady” przyprawia przeciętnego obywatela o nudności. Debaty, nieskończone wywody, urzędnicze pisma, odczyty i apele atrakcyjne mogą być tylko dla nadgorliwego księgowego czy urzędnika – pasjonata. Nic bardziej błędnego. Sesje rady powiatu potrafią być wesołe i ogromna w tym rola jej Przewodniczącego Jerzego Rzymowskiego.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Przewodniczący Rady Powiatu to postać, która nie tylko prowadzi sesje rady. Przewodniczący powinien również łagodzić emocje, tonować nastroje, jakie mogą powstawać wśród opozycyjnych radnych. To wielka sztuka, kiedy wśród świszczących kul, jest taka osoba, która potrafi zdobyć się na żart i rozładować powstałe emocje.
Z pewnością takim Przewodniczącym jest Jerzy Rzymowski, który w środę 19 lutego dał popis wyrafinowanego żartu. Uśmialiśmy się w trzech sytuacjach.

Sytuacja 1. Figurka
Pierwsza sytuacja miała miejsce podczas wypowiedzi radnego Ryszarda Dobiesza. Radny zwracał uwagę na niebezpieczne miejsce na drodze z Zimolzy do Serok.
- Tam jest figurka przy wjeździe do Serok i znajduje się tam łuk drogi. To jest teren obniżony i często występuje w tym miejscu mgła. Już trzykrotnie dochodziło do sytuacji, że pojazdy samochodowe wpadały na tę figurkę. Prośba jest taka, żeby obok tej figurki postawić znak. Tylko ja teraz nie wiem, jak fachowo się ten znak nazywa…
- Uwaga figurka – przerwał wypowiedź radnego Przewodniczący Rzymowski.

Sytuacja 2. Ja też się cieszę

Kolejny żart usłyszeliśmy podczas niecodziennej sytuacji, kiedy radny Michał Bodenszac dziękował Zarządowi i Staroście za podjęcie uchwały dotyczącej konsultacji społecznych.
- Chciałbym podziękować zarządowi, pochwalić zarząd i zachęcać do częstego wykorzystywania tej uchwały – mówił Bodenszac.
Zanotowaliśmy dalszy ciąg grzeczności, tym razem w wykonaniu starosty Janusza Welenca.
- Dziękuję. Wreszcie coś pozytywnego na temat Zarządu. Cieszymy się – mówił Welenc.
Rozmowę zakończył Jerzy Rzymowski.
- Ja się też cieszę, bo w końcu pan Michał się też uśmiechnął.

Sytuacja 3. Na facebooku

Ostatnia sytuacja miała miejsce na zakończenie sesji. Tuż po zażartych dyskusjach na temat obraźliwego zdaniem radnego Mariusza Jarzynki wpisu na facebooku, który umieścili na tym portalu wójt Lubowidza oraz radny Cecelski (o zdarzeniu informujemy w innym miejscu), radni rozprawiali na temat szkoły specjalnej. Dyskusja była gorąca i niebezpiecznie się przedłużała. Głos zabierali radni Piotr Wlizło, Michał Bodenszac, Ryszard Dobiesz, starosta Janusz Welenc.
Kiedy na chwilę radni przycichli, przewodniczący wypalił.
- To resztę na facebooku dokończycie. Na dziś kończymy.

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pokręt #1597274 | 109.243.*.* 5 gru 2014 17:04

  Ktoś podał link a ja to przeczytałem, jest dowcipniś, pan, obecnie starosta. Tak więc uważajcie, co piszecie i na kogo, ściany uszy mają a internet jak zapisana karta, wszystko odczyta informatyk. I do sądu i do sądu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Aj waj #1346154 | 109.243.*.* 11 mar 2014 08:34

  To ja się z was śmieje i będę śmiać po nastepnych wyborach.Sami wstawiacie ich do władzy, a oni z was się śmieją. Kiedy ograniczy się liczbę darmozjadów we wszystkich instytucjach państwowych i samorządowych oraz ilość radnych. O to trzeba zabiegać i pytać przedstawicieli władzy tak jak o okręgi jednomandatowe,czego posłowie boją się jak księża pustej tacy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. laboga #1343019 | 164.127.*.* 7 mar 2014 08:27

  179 posłów wystąpiło o zapomogę w wysokości 1,5 do dwóch tysięcy złotych z powodu ubóstwa. Tyle mogą dostać,nie wiem dokładnie ale chyba raz w miesiącu, co wy na to?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. wit #1341788 | 83.6.*.* 5 mar 2014 19:57

  Nie pogardzajcie śmiechem sensaty. Niech Was nie gorszy wesołość zdrowa. Poważną umie być każda krowa. W śmiech jest tylko człowiek bogaty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. xxx #1341425 | 78.88.*.* 5 mar 2014 12:11

   Przecież on nie żartuje z ludzi biednych. To nazywa się żart sytuacyjny i lepiej jak jest tak niż jak mają się wyzywać, kłamać itd. Popieram. Czasem rozładowanie sytuacji jest potrzebne.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (13)