Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

W Chraponi nie będzie szkoły

2014-03-04 10:31:11 (ost. akt: 2014-03-04 10:37:20)
Nie ma sensu utrzymywać szkołę w Chraponi – mówi wójt Gałka

Nie ma sensu utrzymywać szkołę w Chraponi – mówi wójt Gałka

Podziel się:

W przyszłym roku szkolnym w Chraponi nie zabrzmi już szkolny dzwonek. Tamtejsza szkoła podstawowa przestanie istnieć.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Szkoła Podstawowa w Chraponi, która jest filią szkoły w Lutocinie, zostanie zlikwidowana. W placówce uczą się dzieci w klasach I – III. W tym roku szkolnym jest ich w sumie dziewięcioro. I nie zanosi się, żeby w najbliższym czasie liczba uczniów była wyższa. Dzieci jest mało, a koszty utrzymania placówki są wysokie. Jak dowiedzieliśmy się od wójta Lutocina Ryszarda Gałki, utrzymanie placówki w Chraponi pochłania z budżetu Gminy około 100 tys. złotych rocznie.
- Tak naprawdę to nie ma dla kogo tej szkoły trzymać - wyjaśnia wójt Lutocina Ryszard Gałka – Uczniów jest bardzo mało, a nauczyciele w sumie mają tam 2,5 etatu.
Zdaniem wójta z zamknięcia placówki wynika wiele korzyści. Nauczyciele pracy nie stracą, bo będą pracować w szkole w Lutocinie. Dla dzieci też będzie lepiej, gdy będą uczyć się w klasach, gdzie jest więcej uczniów. Od Gałki dowiedzieliśmy się również, że rodzice również nie mają nic przeciwko zlikwidowaniu szkoły.
- Dla rodziców najważniejsza jest kwestia dojazdu ich dzieci do szkoły – mówi wójt – Zależy im, żeby dzieci po lekcjach długo nie musiały czekać na autobus do domu, a to da się załatwić –zapewnia Gałka.
Radni również nie mają nic przeciwko zamknięciu szkoły. Na ostatniej sesji 18 lutego jednogłośnie podjęli decyzję o zamiarze likwidacji szkoły w Chraponi.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. he he #1341081 | 188.33.*.* 4 mar 2014 22:10

    A co na to ksiądz po kolędzie?Nie wypominał środków anty?Dziewięć dzieci jak na trzy roczniki to coś nie tak, od kiszonek i kukurydzy modyfikowanej ludzie robią się bezpłodni.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz