Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Pieniądze dla niepełnosprawnych

2014-03-04 10:38:25 (ost. akt: 2014-03-04 10:47:32)
Dyrektor Danuta Przybył zaprezentowała radnym plan zagospodarowania pieniędzy

Dyrektor Danuta Przybył zaprezentowała radnym plan zagospodarowania pieniędzy

Podziel się:

Do powiatu żuromińskiego trafiło ponad 700 tys. złotych na rehabilitację osób niepełnosprawnych. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Żuromińskiego został przyjęty plan rozdysponowania tych pieniędzy.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Do powiatu żuromińskiego zostały przekazane pieniądze na rehabilitację osób niepełnosprawnych. Środki pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W sumie zostało przekazanych 711 655 złotych.
- W ubiegłym roku zabrakło nam środków na kilka zadań i mamy zaległe faktury – mówi Danuta Przybył Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie – I tak, jak się spodziewaliśmy, środków w tym roku jest mniej niż w poprzednim o prawie 28 tys.

Wiadomo już też, na co zostaną środki przeznaczone. Na sesji Rady Powiatu Żuromińskiego 19 lutego został przyjęty plan, według którego zostaną rozdysponowane środki. Tak więc 429 tys. złotych zostanie przekazane na działalność warsztatów terapii zajęciowej. Zaplanowano również przekazanie środków na turnusy rehabilitacyjne. Na dofinansowanie turnusów dla dorosłych osób niepełnosprawnych zaplanowano 55 tys. złotych dla dzieci 7 tys. Kwota 120 581 złotych dofinansuje zakup m.in. sprzętu rehabilitacyjnego i przedmiotów ortopedycznych przez osoby niepełnosprawne. Na likwidacje barier architektonicznych i technicznych powstałych w związku z niepełnosprawnością zaplanowano 100 tys.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tak #1341193 | 31.174.*.* 5 mar 2014 07:01

  429 tysięcy na działalność warsztatów zajęciowych? To pewnie wypłaty dla prowadzących te zajęcia (jeśli się mylę to proszę poprawić) częstym gościem jest tam ksiadz, a on za darmo to palcem nie kiwnie,chyba że tym dwudziestym pierwszym.Bywał też psycholog,miał podobno trzeci etat(a taki dobry był),ciekawi mnie,gdzie będą likwidowane bariery architektoniczne? Do kościoła w Żurominie jest podjazd dla wózków inwalidzkich, jeśli nie to te 100 tysięcy nalezy przekazać kapłanom,oni to zagospodarują najlepiej,na plebanię również zrobią podjazd(jeśli nie ma).

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. statutowiec #1341079 | 83.6.*.* 4 mar 2014 22:09

   ci wstretni radni powiatowi z psl-u, złamali statut i przyjęli plan rozdysponowania tych pieniędzy , przecież inwalidzi mogli jeszcze poczekać miesiąc, zgodnie ze statutem, fuj

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)