Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Żuromin. Farben Lehre zagrali w Żuromińskim Centrum Kultury

2014-03-05 13:18:17 (ost. akt: 2014-03-12 13:50:25)
Zespół Farben Lehre w Żurominie

Zespół Farben Lehre w Żurominie

Autor zdjęcia: Fot. 4webstudio.pl

Podziel się:

Miłośnicy rockowych i punkowych brzmień mieli okazję wziąć udział w koncercie zespołu Farben Lehre, który odbył się w niedzielę, 2 marca w Żuromińskim Centrum Kultury.

Farben Lehre to płocki zespół punkowy, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa. W 1990 grupa została jednym z laureatów Festiwalu w Jarocinie. W 1991 została wydana ich pierwsza płyta o nazwie „Bez pokory”. Po tej płycie ukazało się 9 studyjnych albumów, dwa albumy DVD, jedna „koncertówka” oraz nagrania archiwalne, które zostały wydane pod nazwą „Garażówka”. W grudniu 2013 ukazała się kolejna płyta Farben Lehre „Projekt punk”. Od początku istnienia Farben Lehre było wiele zmian w składzie zespołu. Obecnie Farbensi występują w składzie: Wojciech Wojda – śpiew, teksty, Konrad Wojda – śpiew, gitara, Filip Grodzicki – śpiew, gitara basowa oraz Adam Mikołajewski – perkusja.
Farben Lehre od lat dają koncerty w całej Polsce. W minioną niedzielę 2 marca odbył się koncert płockich artystów w Żurominie. Organizatorem imprezy było Żuromińskie Centrum Kultury.
Przed pojawieniem się Farbensów na scenie, około godziny 18.00 zagrał płocki zespół Ragabarabanda.
Jednak to Farben Lehre przyciągnął wielu fanów mocnych brzmień. Publiczność reagowała dosyć żywiołowo na każdą piosenkę, co w dużej mierze było zasługą artystów, którzy potrafili ją rozruszać.
Koncert można zaliczyć do udanych. Płoccy artyści, jak zwykle dali z siebie wszystko, co potrafiła docenić żuromińska publiczność. Teraz pozostaje czekać na kolejny koncert Farben Lehre w Żurominie.
As

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zagrali? #1341570 | 31.174.*.* 5 mar 2014 15:06

    Zagrali i co?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)