Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Co się stanie, jak się skończą tematy?

2014-03-05 13:22:02 (ost. akt: 2014-03-05 13:26:12)
Sympatyczna grupa z Zielunia odwiedziła redakcję Kuriera

Sympatyczna grupa z Zielunia odwiedziła redakcję Kuriera

Autor zdjęcia: fot. ej

Podziel się:

Uczniowie z Zespołu Szkół w Zieluniu gościli w redakcji Kuriera Żuromińskiego. Lekcja w redakcji odbyła się w ramach zajęć dziennikarskich. Trzeba powiedzieć, że młodzież ze szkoły w Zieluniu to bardzo dobry materiał na dziennikarzy. Są ciekawi świata, a ponoć to najważniejsza cecha tego zawodu.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

38 uczniów z Zielunia w środę 26 lutego odwiedziło redakcję Kuriera. Z trudem zmieściliśmy się w redakcyjnym pokoju. Adepci dziennikarstwa z ciekawością wypytywali o proces powstawania gazety, o dziennikarzy z redakcji, o to, jak się zdobywa informacje i jak się składa gazetę. Nikt za to nie spytał o zarobki. To dobrze – oznacza to, że albo pasja dziennikarska w uczniach z Zielunia jest na tyle duża, że zarobki schodzą na drugi plan, albo że panie nauczycielki przestrzegły młodych ludzi, że o pieniądze pytać jest niegrzecznie. To też dobrze.
Najtrudniejsze pytanie padło na koniec.
- Co się stanie, jak skończą się tematy do pisania? – spytała jedna z uczennic.
„To będzie oznaczało, że jest koniec świata”, odpowiedziałem, mając nadzieję, że taka odpowiedź usatysfakcjonuje dziewczynę.

Projekt unijny
Uczniowie z Zielunia odwiedzili Żuromin w ramach projektu „Szkoła równych szans” realizowanego przez Zespół. W gminie Lubowidz z dotacji korzystają też inne szkoły. Łącznie gmina na projekt pozyskała niespełna 500 000 zł. Dzieci i młodzież z Zielunia (w projekcie bierze udział w Zieluniu 91 dzieci) w ramach projektu byli między innymi w Ciechanowie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, w Warszawie w telewizji, w Żurominie w redakcji Kuriera i w kinie, a w czerwcu jadą na kilkudniowe zajęcia w ramach „zielonej szkoły” do Górzna. Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczą w zajęciach dziennikarskich, wyrównawczych, przyrodniczych, rekreacyjno – sportowych, a trzecioklasiści z gimnazjum także z zajęć doradztwa zawodowego.
- Uczniowie są bardzo zadowoleni – mówi dyrektor Zespołu Marzena Kąpińska – Mamy nadzieję, że to zadowolenie przyniesie im jak najwięcej korzyści, a cel jaki przyświeca zajęciom „wyrównywanie szans” nie będzie tylko pustym hasłem – dodaje dyrektor.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dziennikarze? #1341518 | 164.126.*.* 5 mar 2014 13:53

    Monika O. córka człowieka z przeszłością,korzystała z jego pracy i znajomości, Piotr K. syn esbeka i wnuk też anty naszego narodu,na balu imieninowym na pokazie jazdy konia wierzchowego,koń był prowadzony przez człowieka bez uprawnień, koń poszedł na mięso, Kuba W. syn też człowieka gnębiącego nasz naród, korzystał z pieniędzy i znajomości. Więcej na temat dziennikarzy w telewizji polskiej napiszę później. Może Redakcja pokusi sie o podsumowanie pracy dziennikarzy. Dlaczego obecnie wszędzie Ukraina a o sytuacji gospodarczej Polski ni słowa.Nasi dziennikarze już nic nie robią.Gdyby podobne wydarzenia jak na Ukrainie odbyły się we Francji czy w USA to ci z Majdanu byliby terrorystami, wystrzelano by ich jak kaczki a reszta na Kubę. Czemu brak obiektywizmu? Nie pokazuje się dwóch stron. A może by tak naszych dygnitarzy pokazać wille? Z pracy rąk powstałe.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)