Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Co było nie tak z odśnieżaniem?

2014-03-07 08:15:01 (ost. akt: 2014-03-07 08:19:27)
Radny Bodenszac pyta o akcję zima w powiecie

Radny Bodenszac pyta o akcję zima w powiecie

Podziel się:

Zima dobiega końca, ale nie skończyły się pytania dotyczące zimowego utrzymania dróg powiatowych. Radny Michał Bodenszac chce szczegółowo wyjaśnić kwestie dotyczące akcji zima w powiecie żuromińskim.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Atak zimy a właściwie próby usuwania jej skutków z dróg powiatowych wzbudziło wiele kontrowersji. Nieprzejezdne drogi irytowały naszych Czytelników. Kwestia nieodśnieżonych dróg interesuje również radnych. Wygląda na to, że wszystkiemu winna jest firma, która wygrała przetarg na zimowe utrzymanie dróg powiatowych. Najprawdopodobniej zapłaci za to karę. Wiele wątpliwości w związku z wyłanianiem firmy przez Zarząd Powiatu do odśnieżania dróg ma radny Michał Bodenszac. Na sesji rady Powiatu Żuromińskiego złożył interpelację, w której zadaje kilkanaście pytań dotyczących tego niefortunnego przetargu oraz firmy odpowiedzialnej za odśnieżanie. Bodenszac zapytał o zasady wyłaniania firmy w przetargu, jakim sprzętem firma dysponowała w czasie największego zaśnieżenia dróg, czy stan jej sprzętu był weryfikowany, w jaki sposób firma potwierdziła swoją wiedzę i doświadczenie, czy była zobligowana do przedłożenia swoich referencji. Radnego interesuje również, czy Starosta zmieniał umowę wykonawczą w czasie jej trwania. Pytał również o to, czy w poprzednich latach umowy z wykonawcami odpowiedzialnymi za odśnieżanie dróg dopuszczały zatrudnianie podwykonawców, jeżeli tak, to kto ich wybierał. Bodenszac zapytał również o firmy i osoby prywatne, które musiały zająć się odśnieżaniem dróg powiatowych, bo firma wyłoniona w przetargu nie dawała sobie rady. Bodenszaca interesuje, w jaki sposób zostały one wybrane i jakiej wysokości otrzymały za to wynagrodzenie. Odpowiedzi na interpelacji radny jeszcze nie otrzymał.

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aj waj #1346099 | 109.243.*.* 11 mar 2014 01:18

  Wy się módlcie za piękną wiosnę i oby było lepiej,za urodzaj w lecie to żarcie będzie tanie,oby wojny nie było.O to wszystko proście banknotami,rzucając je na "cichą tacę".

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sok #1345114 | 83.6.*.* 9 mar 2014 17:48

  Bardzo dobrze że ktoś drąż ten temat, bo z roku na rok nie odśnieżają dokładnie i później o tym się zapomina, to jest błąd , nie powinno się zapominać. Tak jak to było w gminie Siemiątkowo to ci co odśnieżali drogi , to ich nie odśnieżali tylko jeździli obok zasp które się tworzyły, to wyglądało tak jakby odśnieżali nie samochodami lub traktorami przygotowanymi do odśnieżania tylko jakby przejeżdżali osobowymi i udawali że odśnieżają. Kto za takie perypetie płaci na terenie gminy w Siemiątkowie odśnieżając drogi powiatowe.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ND #1344809 | 77.113.*.* 9 mar 2014 09:05

  Juz niektórzy zapomnieli jak narzekali na zawalone śniegiem drogi?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Mk #1344477 | 109.243.*.* 8 mar 2014 19:03

  To bardzo ważne, doniosłe i obiecujące, że wreszcie ktoś zainteresował się zeszłorocznym śniegiem, oby cała akcja nie zakończyła się listem gończym za Dziadkiem Mrozem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. the best #1343284 | 178.42.*.* 7 mar 2014 13:11

   Taki upierdliwy radny to skarb! Ciągle pyta, interpeluje, a czy coś konkretnego to on zrobił, bo nie kojarzę? Jakieś mrzonki, PO, WZU, Obywatel 805 itd. Człowiek renesansu, zna się na wszystkim!

   Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Pokaż wszystkie komentarze (22)