Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Żuromin. Nękana 65 – latka: Dzwoni do mnie, proponując seks. Jak nie, to będą cię zbierać do worka

2014-03-07 08:34:16 (ost. akt: 2014-03-07 08:37:15)
65 – latka otrzymywała groźby

65 – latka otrzymywała groźby

Podziel się:

65 – letnia mieszkanka Żuromina jest napastowana. Odebrała dwa anonimowe telefony, w których młody mężczyzna proponuje jej seks. „Jeśli nie, będą Cię zbierać do worka” – mówił głos ze słuchawki. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Żurominie.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

- Boję się wyjść z domu – mówi nam 65 – letnia mieszkanka Żuromina. Twierdzi, że była nękana telefonami o podtekście seksualnym i że grożono jej śmiercią. Sprawę zgłosiła na policję.

Telefon od nieznajomego

Telefon zadzwonił wieczorem o 19:38. Numer się nie wyświetlał. Mężczyzna przedstawił się z imienia i zaproponował spotkanie. Zapytany o cel spotkania, wytłumaczył, że chodzi o seks, że chciałby się spotkać z dojrzałą wiekowo kobietą.
- Wtedy się przeraziłam – mówi żurominianka – Ten spokojny głos wydał mi się psychopatyczny. Mężczyzna nie był wulgarny, ale wiele o mnie wiedział. Na przykład to, że mieszkam sama.
Kobieta powiedziała: „Nie”. Wtedy miało dojść do gróźb. „Jak się nie zgodzisz, to będą cię do worka zbierali”, miał mówić mężczyzna. „Żądam tego, na co mam ochotę” – mówił.
Całą sprawę kobieta zgłosiła na policję. Została przesłuchana. Zeznania spisano.

Drugi telefon

Dwa dni potem znowu zadzwonił telefon. Była godzina 18:38. Tym razem numer się wyświetlił. Mężczyzna (ten sam głos) przedstawił się imieniem (tym razem innym).
- Stoję pod pani domem czarnym oplem. Proszę przyjść – mówił głos ze słuchawki – Jeśli pani nie przyjdzie, może się to źle dla pani skończyć. Ja nie żartuję – mówił nieznajomy.

Przestraszona kobieta zadzwoniła na numer 997, prosząc żuromińską policję o pomoc. Dyżurny obiecał zgłosić sprawę patrolowi. Kobieta czekała na pomoc. Wydawało jej się, że jest zagrożona. Ponownie zadzwoniła. Tym razem pod numer alarmowy 112. Połączona została z Radomiem.
- Byłam jak sparaliżowana. Nie mogłam się ruszyć z fotela – mówi kobieta.
Przyznaje, że rozmowa z policją radomską ją uspokoiła. Natychmiast też zjawił się patrol policji. Funkcjonariusze próbowali dodzwonić się pod podany numer. Nikt nie odbierał telefonu.

Boję się
- Telefony się już nie powtórzyły, ale o sprawie myślę bez przerwy. Boję się – mówi żurominianka.
Jak na razie korzysta z zaleceń policji. Z domu nie wychodzi po zmroku, stara się przebywać w miejscach, gdzie jest dużo ludzi. Takie środki ostrożności stosuje już od dwóch miesięcy. Kobieta jest zaniepokojona, że sprawa się przedłuża. Wysłała nawet pismo do Komendy Wojewódzkiej w Radomiu z prośbą o przyspieszenie sprawy.
- To chyba łatwe dla policji, ustalić autora tych telefonów? – pyta kobieta – Mam nadzieję, że wszystko szybko wróci do normy – mówi 65 – latka.

Sprawa delikatna
- Sprawa jest bardzo delikatna, ze względu na jej temat i nie chcemy zdradzać szczegółów – mówi rzecznik policji sierżant sztabowy Tomasz Wnuk – Kobieta powinna czuć się bezpieczna. Nasza policja trzyma rękę na pulsie. To nie prawda, że działamy opieszale – dodaje rzecznik.

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. idiota #1989282 | 149.154.*.* 9 maj 2016 10:40

  Dla wszystkich niewyżytych sa seks telefony typu seksnumer.pl niech tam zadzwoni zamiast nękać biedną kobietę

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 07 #1344520 | 5.173.*.* 8 mar 2014 19:42

  Miast dk44 powinieneś podpisywać się 07(ale mam na myśli osła o7). Jak po wypowiedzi jednej strony można mówić o czyjejś winie. Ty masz juz dzwoniącego. Nie zwróciłeś uwagi detektywie, że dzwoniąc, mówił o worku a fotografia jest,że napisano taki tekst MMS-em. Policja działa, udzielaj jej pomocy,jako wolontariusz,popilnuj pokrzywdzonej pani. Rusz d.... a nie stukasz na klawiaturze.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dk44 #1344377 | 95.41.*.* 8 mar 2014 16:33

  +lekarz ,+motyl:albo jesteście nienormalni albo to któryś z Was dzwonił do tej kobiety!Jak można winić osobę pokrzywdzoną, że to jej wina !

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. dk44 #1344369 | 95.41.*.* 8 mar 2014 16:25

  Policja w Żurominie nadaje się do niczego ! Jak macie problem dzwońcie na 112 do Radomia wtedy jest możliwa szybka reakcja i sprawą ktoś się zainteresuje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ciekawski #1344223 | 178.42.*.* 8 mar 2014 11:30

  Ciekawe co to za 65-latka...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)