Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Piłka halowa.Żurominianie zagrali w Płońsku

2014-03-08 12:00:00 (ost. akt: 2014-03-07 09:00:01)
Żuromińscy oldboje grali w Płońsku

Żuromińscy oldboje grali w Płońsku

Podziel się:

OVB Oldboys Żuromin w miniony weekend wziął udział w międzynarodowym turnieju w Płońsku. Zespół z Żuromina zakończył udział w turnieju po pojedynkach drugiej fazy turnieju i sklasyfikowany został na miejscach 5-8.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Szesnaście zespołów zagrało w miniony weekend w halowym turnieju o puchar burmistrza Płońska. W gronie tych zespołów zobaczyliśmy zespoły z całego kraju, a także z zagranicy. Swoją obecnością zaszczyciły zespoły z Litwy – Rese Alytus, Soleczniki, z Rosji – Wołgograd, Chorwacji – Cakovec oraz Węgier – Tiszafured. Wśród szesnastu zespołów był także akcent żuromiński. Na zaproszenie organizatorów odpowiedział zespół OVB Oldboys Żuromin i również wziął udział w imprezie. Formuła turnieju była prosta. Wszystkie zespoły podzielone zostały na cztery grupy, skąd udział w dalszej fazie imprezy otrzymywały dwie najlepsze drużyny. Osiem zespołów, które znalazły się w kolejnej fazie stworzyły dwie kolejne grupy, gdzie do półfinałów awans wywalczyć miały dwie drużyny. Półfinały miały wyłonić finalistów, a sam finał rozstrzygnąć o tytule najlepszego zespołu.

Odpali, grając o półfinał
Żurominianie rozpoczęli zmagania od grupy C. Wśród rywali grupowych byli dobrze znani przeciwnicy z Baboszewa i Przasnysza, a także już nie pierwszy raz rywalizująca z OVB drużyna Rese Alytus. To właśnie Litwini byli pierwszym grupowym rywalem żuromińskiego zespołu. Początek nie wypadł obiecująco, a piłkarze zza wschodniej granicy okazali się lepsi. Pozostałe pojedynki to już zwycięstwa OVB. Zarówno Oldboy Przasnysz jak i Oldboy Baboszewo nie był w stanie zagrozić naszemu zespołowi. Dzięki drugiej pozycji w grupie nasz zespół awansował do dalszej fazy. Tam trafił na kolejny zespół z Litwy. Soleczniki to nie był jednak rywal godny żuromińskich oldbojów. Wysokie zwycięstwo postawiło OVB na dobrej pozycji przed kolejnymi spotkaniami. Niestety dwa następne zespoły postawiły poprzeczkę zdecydowanie wyżej. Zarówno zespół węgierski jak i Elektrownia Bełchatów zagrała lepiej od OVB. Dwie porażki zakończyły udział żuromińskiego zespołu w turnieju.

Wyniki:
OVB Oldboys Żuromin – Rese Alytus 0:4
OVB Oldboys Żuromin – Oldboys Przasnysz 3:1
OVB Oldboys Żuromin – Oldboys Baboszewo 2:0
OVB Oldboys Żuromin – Elektrownia Bełchatów 1:4
OVB Oldboys Żuromin – Soleczniki (Litwa) 6:1
OVB Oldboys Żuromin – Tiszafured (Węgry) 1:3

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB