Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Żuromin. Powrót po latach

2014-03-08 12:00:00 (ost. akt: 2014-03-07 09:19:42)
Trener Wkry Żuromin Zbigniew Cytryniak

Trener Wkry Żuromin Zbigniew Cytryniak

Podziel się:

Nowym trenerem piłkarzy Wkry Żuromin został Zbigniew Cytryniak. Szkoleniowiec z Płocka już raz prowadził zespół z Żuromina. Był także trenerem m.in. Wisły Płock czy Mławianki Mława. Ostatnio pozostawał wolnym trenerem.

redakcja
redakcja@kurierzurominski.pl

Zbigniew Cytryniak wrócił na „stare śmieci”. Od minionego wtorku został nowym trenerem czwartoligowej Wkry Żuromin. Szkoleniowiec z Płocka pracował już z piłkarzami z Żuromina. Rozpoczął pracę w sierpniu 2005 roku, a z końcem roku 2006 po zakończeniu umowy ówczesny zarząd nie chciał kontynuować współpracy z trenerem.
- Żuromin to dla mnie miejsce sentymentalne, miejsce bardzo ważne – mówi nowy trener Wkry Żuromin Zbigniew Cytryniak – spędziłem tu trochę czasu we wcześniejszych latach, pamiętam niektórych zawodników, część z nich gra do teraz w zespole – kontynuuje.
Teraz wraca do Żuromina w zupełnie innych okolicznościach. Wtedy zespół był beniaminkiem dawnego MLS (Mazowiecka Liga Seniorów – V liga), a w kolejnym sezonie znakomicie radził sobie w tejże lidze. Teraz ma walczyć o utrzymanie zespołu w IV lidze.

Pozbierać zespół
- Zadanie postawiono przede mną bardzo trudne – mówi szkoleniowiec – Musimy pozbierać ten zespół i walczyć o utrzymanie. Zespół tworzy się w szatni, musimy wspólnie wraz z zawodnikami i działaczami stworzyć team spirit – dodaje Cytryniak.
W wtorek 25 lutego trener przeprowadził pierwszy trening. W pierwszym tygodniu działalności szkoleniowca zajęcia odbywały się dwa razy dziennie. Teraz odbywają się raz dziennie. Do ligi nie pozostało wiele czasu. Pierwsza kolejka już 15 marca.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB