Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Piłka nożna. Kolejny remis zawodników Kołakowskiego

2014-03-09 12:00:00 (ost. akt: 2014-03-07 09:22:55)
 Krzysztof Deka (pierwszy z prawej) zdobył bramkę z Welem

Krzysztof Deka (pierwszy z prawej) zdobył bramkę z Welem

Podziel się:

Drugi remis w trakcie przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2013/2014 zanotowali piłkarze Boruty Kuczbork. W rozgrywanym w Iłowie spotkaniu zespół Mariusza Kołakowskiego zremisował 2:2.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Spotkanie kontrolne pomiędzy Borutą Kuczbork, a Welem Lidzbark odbyło się na neutralnym terenie. Areną zmagań było boisko w Iłowie. Wyżej notowany i uznawany za faworyta potyczki był zespół Boruty Kuczbork. Czwarty zespół reprezentujący ciechanowsko-ostrołęcką ligę okręgową „na papierze” prezentuje się lepiej niż lider A klasy warmińsko-mazurskiej grupy IV.

Remisowo w Iłowie

Na boisku w Iłowie w pierwszych minutach nie było widać przewagi wyżej notowanego zespołu. To Wel w pierwszych dwudziestu minutach osiągnął przewagę i co najważniejsze udokumentował to zdobyciem bramki.
- Długo wchodziliśmy w mecz, ale wraz z upływem czasu opanowaliśmy środek pola i zdobyliśmy przewagę – mówi trener Mariusz Kołakowski.
Oprócz przewagi zespół Boruty za sprawą Krzysztofa Deki zdobył także bramkę wyrównującą. Mimo kilku szans w pierwszej połowie nie udało się wyjść na prowadzenie. Na prowadzenie zespół Boruty wyszedł w drugiej połowie. Celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marcin Harzyński. Niestety to był koniec dobrych wiadomości. W tej części gry z powodu kontuzji boisko opuścił filar zespołu Mariusz Kauer.
- Na obecną chwilę ciężko cokolwiek powiedzieć – mówi w poniedziałek szkoleniowiec zespołu – Mariusz zszedł z boiska, utykając, jest to jakiś problem mięśniowy, na ile wykluczy on go z gry, to się okaże – dodał.
Drugi bramkarz zespołu Cyprian Kołakowski zmaga się z chorobą i w bramce z konieczności stanął Rafał Markiewicz. Nie zachował on czystego konta. Dziesięć minut przed końcem zespół Welu wyrównał.

Kalisz trenuje z Welem, Jankowski z Borutą
Oba zespoły w tym spotkaniu testowały zawodników, którzy mogliby wzmocnić zespoły przed ligową wiosną. Zarówno w zespole Welu Lidzbark, jak i Boruty Kuczbork zagrali zawodnicy, którzy jeszcze jesienią występowali w koszulkach Wkry Żuromin. Dwie znane żuromińskim kibicom twarze to napastnik Damian Kalisz, a także obrońca Radosław Jankowski. Obaj gracze trenują z tymi zespołami. Nie jest pewne natomiast to czy obaj gracze wiosną będą grać w nowych zespołach. W ciągu najbliższych tygodni sytuacja powinna być rozstrzygnięta.

Boruta Kuczbork – Wel Lidzbark 2:2

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB