Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Zielona. SKO uchyliło wójtowską decyzję

2014-03-11 13:38:40 (ost. akt: 2014-03-11 13:41:19)
SKO uchyliła decyzję wójta Burakowskiego

SKO uchyliła decyzję wójta Burakowskiego

Podziel się:

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło odmowną decyzję wójta gminy Kuczbork-Osada Tadeusza Burakowskiego w sprawie budowy chlewni w Zielonej. Urząd Gminy będzie musiał ponownie przeanalizować sytuację przed wydaniem kolejnej decyzji.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Znów wraca sprawa budowy chlewni w Zielonej. Przypomnijmy. Inwestor z Żuromina chce postawić dwie chlewnie na terenie wsi w niedalekiej odległości od budynków mieszkalnych. Nie zgadzają się na to mieszkańcy, o ich protestach wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach.

Wójt odmówił inwestorowi
W ubiegłym roku wójt Tadeusz Burakowski po przeanalizowaniu dokumentów stanął po stronie protestujących mieszkańców. Negatywnie ustosunkował się do wniosku inwestora zwracając uwagę m.in. na to, że przedsiębiorca nie jest w stanie z całą pewnością wykluczyć oddziaływania odorów na środowisko i lakoniczne informacje dotyczące zagospodarowania gnojowicy.

Przedsiębiorca się odwołał, SKO uchyla decyzję
Wójtowska decyzja nie przypadła do gustu inwestorowi. Przedsiębiorca nie zgodził się z negatywną decyzją wójta Burakowskiego. Inwestor nie chce wycofać się ze swoich planów i zamierza walczyć do ostatnich chwil. Skorzystał on z możliwości wniesienia do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ciechanowie. Kolegium Odwoławcze przeanalizowało sytuację i stanęło po stronie przedsiębiorcy. Teraz urząd będzie musiał po raz kolejny przeanalizować sytuację przed wydaniem kolejnej decyzji.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PO #1348523 | 89.67.*.* 13 mar 2014 21:12

  Kuczborskie PO robi tak jak nalezy z prawem a wójt wyda taka decyzje jak mu sie bedzie podobała. Złożyliśmy już konkretne zapytania do SKO na jakich pryepisach opiera sie opiniujc negatzwnie deczyje wojta. Poydraiam

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ivo #1348201 | 83.6.*.* 13 mar 2014 17:24

  Dziwne !? PO z gminy Kuczbork nie organizuje protestów przeciwko decyzji SKO w Ciechanowie ? Toż, jak można się domyślać następna decyzja Wójta będzie pozytywna dla inwestora. I CHLEWNIA BĘDZIE !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. No to #1346529 | 46.112.*.* 11 mar 2014 17:03

  No to trzeba zaprosić Julie Piterę i Koźlakiewicza. Oni mają wyrobione zdanie i mogą coś zrobic bo już im mijaja któreś kadencje i dla siebie wszystko dla Polski nic. Koźlakiewicz,jak Żelichowski,czuje się dożywotnim posłem.Koniec świata.Nawet w sprawę Ukrainy się nie zaangażował, Polska nie interesował się nigdy,nie widziałem go na mównicy ani nawet na korytarzu sejmowym. Trzepie cichutko kasę i tak czyńcie wyborcy,wybierajcie go.Ciekaw jestem,czy wystąpił o zapomogę,może wystapić, ma takie prawo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz