Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Siatkówka. Młodziczki Rosario w finale Mazowsza kadetek

2014-03-14 08:56:41 (ost. akt: 2014-03-14 09:01:32)
Młodziczki Rosario są w czwórce najlepszych zespołów wśród kadetek

Młodziczki Rosario są w czwórce najlepszych zespołów wśród kadetek

Podziel się:

Rosario Lubowidz nie ma sobie równych. Podopieczne Marka Zielińskiego i Zbigniewa Margalskiego awansowały do finału Mazowsza kadetek. W dwumeczu Rosario rozbiło Atenę Warszawa. Wart podkreślenia jest fakt, że zespół jest złożony z dziewcząt, które nominalnie startują w młodziczkach, a więc w kategorii młodszej.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Ten mecz miał być tylko formalnością i tak też się stało. Rosario Lubowidz w rewanżowym starciu z Ateną Warszawa przypieczętowało swój sukces i awans do finału Mistrzostw Mazowsza kadetek.

Krok pierwszy
Ostatnią fazę rywalizacji o awans na mistrzostwa Mazowsza kadetek zespół Rosario Lubowidz rozpoczął od efektownego zwycięstwa z Ateną w Warszawie. Nasze siatkarki w pierwszym spotkaniu w Warszawie zaprezentowały się po raz kolejny rewelacyjnie. Po gładkim zwycięstwie 3:0 droga do awansu była otwarta. Należało to przypieczętować.

Krok drugi
Drugie spotkanie odbyło się we wtorek 4 marca w Lubowidzu. Nasze panie by awansować były zobligowane do wygrania jednej partii lub zdobycia pięćdziesięciu małych punktów. Nasz zespół nie należy jednak do minimalistów i plan wykonał z nawiązką. W pierwszej partii Rosario pokonało Atenę do 21. Trenerzy pewni swego mogli w większym wymiarze czasu dać możliwość gry zawodniczkom, które, na co dzień są rezerwowymi. Te spisały się bez zarzutu i zbierały kolejne cenne doświadczenia. Drugi set był bardzo wyrównany, ale zakończył się bardzo dobrze dla zespołu z Lubowidza. Rosario zwyciężyło na przewagi do 26. Trzecia partia była wiele spokojniejsza dla naszych dziewczyn. Atena nie była w stanie nawiązać praktycznie żadnej walki i przegrała do 16.

Mistrzostwa Mazowsza w Warszawie
Turniej finałowy rozegrany został w miniony weekend na warszawskiej Woli w hali przy Rogalińskiej. Gospodyniami tych zmagań były zawodniczki MOS Wola Warszawa, a oprócz nich w turnieju wzięły udział zespoły LTS Legionovia Legionowo, Volley Płock oraz nasz zespół Rosario Lubowidz. Szersza relacja z tego wydarzenia już w jednym z następnych numerów Kuriera.

Rosario Lubowidz - Atena Warszawa 3:0 (25:21, 28:26, 25:16)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB