Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Gmina Siemiątkowo. Droga jak poligon wojskowy

2014-03-17 08:05:16 (ost. akt: 2014-03-17 08:08:20)
Droga łącząca powiat Żuromiński i Płoński jest w fatalnym stanie

Droga łącząca powiat Żuromiński i Płoński jest w fatalnym stanie

Autor zdjęcia: fot. Czytelnik

Podziel się:

W dzisiejszych czasach to nie do pomyślenia żeby droga łącząca dwa powiaty Żuromin i Płońsk wyglądała jak poligon wojskowy przeznaczony dla czołgów a nie dla samochodów – pisze do nas Czytelnik. Jego zdaniem poruszanie się po tej drodze jest bardzo niebezpieczne. Władze jednak do naprawienia drogi się nie spieszą.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W ubiegłym tygodniu na łamach Kuriera publikowaliśmy list od naszego Czytelnika dotyczący drogi od Krzeczanowa do Raciąża. Jego zdaniem około 8 kilkumetrowym odcinkiem tej drogi nie da się bezpiecznie jechać ani iść. Droga jest dziurawa i nierówna. Asfalt jest w tak dramatycznym stanie, że lepiej się jeździ poboczem drogi niż samą drogą.
- Dziś rolnik na pole ma położony nowy asfalt a my do pracy nie możemy dojechać bo kawałki asfaltu latają jak kamienie na żwirowi – żali się Czytelnik - Teraz do pracy w Żurominie ja osobiście dojeżdżam przez Drobin, Zawidz nadkładam 10km ale bynajmniej ocalę samochód.
Drogą jeżdżące licznie samochody ciężarowe, nie są w stanie utrzymać się na drodze bo wpadają w koleiny a z nich na pobocze, którym poruszają się piesi.
Tragedia ludzka na tym odcinku trasy to tylko kwestia czasu – pisze mieszkaniec Krzeczanowa - niestety na pomoc starosty i burmistrza nie tylko Żuromina ale i Płońska, Raciąża nie mamy co liczyć, zbywają nas już kilkanaście lat.
Zdaniem naszego czytelnika stan drogi pogorszył się również, gdy w Raciążu zaczęła funkcjonować nowa firma. Samochody ciężarowe na tym odcinku przejeżdżają niemal co 30 minut wioząc pasze do kurników na terenie Radzanowa Strzegowa, Żuromina itd. Załadowane i przeładowane totalnie dobiły resztkę drogi jaka jeszcze pozostała dwa lata temu.
Mieszkańcy apelowali do władz o poprawienie całej sytuacji ale póki co bezskutecznie.
- Niestety na pomoc starosty i burmistrza nie tylko Żuromina ale i Płońska, Raciąża nie mamy co liczyć, zbywają nas już kilkanaście lat – informuje Czytelnik.

My też apelujemy. Panie Wójcie, Burmistrzu i Starosto pamiętajmy, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. XXX Mareczek #1351265 | 31.61.*.* 17 mar 2014 11:28

    Aaa mnie tam było by szkoda nawet czołgu wysłać na te pobojowisko. Jeszcze by się mój RUDY odprysków nabawił i co później kto zapłaci za malowanie. Atak na poważnie co prawda to prawda dziadostwo na tej drodze jest na najwyższym poziomie. Zapewne gdyby mieszkał np w Krzeczanowie Starosta albo Burmistrz to mielibyście drogę jak na stole ale że jest inaczej to każdy ma zwykłego wyborce głęboko w w d...ie. Widzi się go tylko przed wyborami i obiecuje mu się złote góry a jak jest później, a no tak ja n tym odcinku drogi. Współczuje wam..

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. jurek #1351214 | 79.191.*.* 17 mar 2014 10:43

    To prawda jechałem tamtą drogą już kilka naście razy. Teraz jeżdżę do Raciąża i do Baboszewa ale wolę dużo dłuższa drogę przez drobin bo tu naprawdę uszkodzenie samochodu to tylko kwestia czasu. Takiego dziadostwa jakie spotyka się na tamtej drodze nie spotyka się często. Zgadzam się z mieszkańcami co do wypowiedzi ŻE WŁADZE NIE ROBIĄ NIC.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz