Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Wejście na mecz na szczególnych warunkach

2014-03-19 12:47:15 (ost. akt: 2014-03-19 12:50:24)

Podziel się:

W niedzielę 30 marca na Stadionie Miejskim w Żurominie zostanie rozegrany mecz pomiędzy Wkrą Żuromin a Polonią Warszawa. Przygotowania do meczu ruszyły pełną parą. - Będzie to mecz szczególny, a w związku z imprezą związane są nadzwyczajne przygotowania i planowane środki ostrożności – mówi prezes MKS Wkra Michał Osiecki.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W niedzielę 30 marca o godzinie 15:30 na Stadionie Miejskim w Żurominie rozegrane zostanie spotkanie w ramach rozgrywek IV ligi mazowieckiej gr. północ między Wkrą Żuromin, a Polonią Warszawa. To pierwsza organizowana na taką skalę impreza sportowa. Konieczne są więc szczególne przygotowania.
- Będzie to mecz szczególny, a w związku z imprezą związane są nadzwyczajne przygotowania i planowane środki ostrożności – mówi prezes MKS Wkra Michał Osiecki.

O bezpieczeństwo kibiców w związku z meczem, obawia się policja. Dlatego nałożyła na żuromiński klub szereg obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa. Klub na wniosek policji musiał wprowadzić przedsprzedaż imiennych biletów.

Bilety tylko w przedsprzedaży

Wejście na mecz będzie biletowane. Przed zakupem biletu kibic będzie zobowiązany podać swoje imię, nazwisko oraz numer PESEL. Osoby niepełnoletnie wejdą na mecz tylko pod opieką osoby dorosłej. Każda z osób musi posiadać bilet.
- Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniem, jedna osoba będzie mogła nabyć jeden bilet – informuje Osiecki.
Cena biletu to 10 złotych. Bilety można kupić w siedzibie klubu na Stadionie Miejskim w Żurominie przy ulicy Żeromskiego 5. Sprzedaż biletów jest prowadzona od poniedziałku 17 marca do wtorku 25 marca w godzinach od 09:00 do 18:00. Ilość miejsc ograniczona. Do sprzedaży zostało przeznaczonych 500 biletów.
- Imienna lista kibiców, którzy zakupili bilety zostanie przekazana policji. Policjanci zweryfikują wszystkich kibiców pod względem prawidłowości danych osobowych oraz pod kątem obecności osób z zasądzonym zakazem stadionowym. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub niezgodności danych, dana osoba nie zostanie wpuszczona na stadion – mówi członek zarządu klubu Tomasz Siemiątkowski - Prosimy o bardzo dokładne sprawdzenie podawanych danych, a w szczególności numeru PESEL – dodaje.

Wejście na stadion tylko po szczegółowej kontroli

Kibice MKS Wkra Żuromin będą wpuszczani na Stadion Miejski wejściem od strony ulicy Żeromskiego (od Orlika). Oprócz biletu, konieczne jest posiadanie ze sobą przy wejściu na mecz dokumentu potwierdzającego tożsamość. Bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 13:30.
- Zachęcamy do wcześniejszego przybycia na mecz, ponieważ kibice zostaną poddani szczegółowej kontroli- mówi Michał Osiecki
Najpierw zweryfikowana będzie tożsamość osoby z listą osób, które nabyły bilet. W dalszej części kibice przejdą kontrolę, która ma wyeliminować wniesienie na stadion materiałów pirotechnicznych, niebezpiecznych przedmiotów oraz alkoholu. Kibice będą musieli przygotować się na kontrole osobiste i podporządkowanie się poleceniom specjalnie wynajętej na ten mecz ochrony oraz policji. Osoby stawiające opór, agresywne, pijane, próbujące wejść na stadion bez uprawniającego do tego biletu nie zostaną wpuszczone na obiekt i przekazane policji. Teren stadionu jak i jego okolice będą monitorowane. Zarząd Wkry zapowiada również, że wokół stadionu będą rozstawione znaczne siły policyjne. W przypadku opuszczenia przez kibica terenu stadionu przed końcem meczu np. w przerwie spotkania nie będzie możliwości powrotu na stadion nawet w przypadku posiadania biletu.
Przy organizacji tego spotkania Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego „Wkra” ściśle współpracuje z policją, wynajętą na to spotkanie firmą ochroniarską oraz władzami Gminy i Miasta Żuromin.

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. darr do naczelnego Kuriera Żurominskiego #1361249 | 78.88.*.* 28 mar 2014 16:00

  Czy móglby pan zorientować się ile będzie kosztował mecz między drużyną warszawską z drużyną żurominską

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. darr #1361092 | 78.88.*.* 28 mar 2014 12:37

  jacoo42 .Dlaczego jest to impreza szscególnego ryzyka , dlaczego ma na tej "IMPREZIE " ma być wyjątkowo dużo policjantów i ochroniarzy ,opłacanych z moich i wielu innych mieszkańców żuromina którzy nie interesują się jakąś drużyną z warszawy

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. jacoo42 #1360590 | 83.6.*.* 27 mar 2014 19:39

   Będzie spokój nie przejmujmy się. Czy nie jest fajnie, że drużyna ze stolicy przyjeżdza do Bieżunia

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. m #1355213 | 193.110.*.* 21 mar 2014 13:44

    Oby policja nie robiła problemu z wejściem kibiców Polonii na stadion. Trzeba pamiętać, że w meczu w sierpniu Wkra została mile przywitana na Konwiktorskiej i dobrze by było, aby Żuromin tym samym odwdzięczył się w rewanżu. Nie ma potrzeby robienia sobie nawzajem problemu. Kibice ze stolicy na pewno nie przyjadą ganiać się po Żurominie, tylko wspierać swoją drużynę w walce o awans. Jeśli obie ekipy się uszanują, to o nic się nie martwcie tylko przychodźcie na stadion.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Leon #1355092 | 148.81.*.* 21 mar 2014 11:09

    Tak jak pisałem wszędzie gdzie Polonia gra na Mazowszu to są miasta za Legią i są to mecze gdzie dzieje się wiele. Powinno się jednak wziąć pod uwagę to że Żuromin takim miastem nie jest.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (19)