Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Żuromin. Ukradli złoto. Podawali się za policjantów

2014-03-21 08:29:33 (ost. akt: 2014-03-21 08:37:45)
Policja do tej pory nie znalazła sprawców napaści

Policja do tej pory nie znalazła sprawców napaści

Podziel się:

Zuchwała kradzież w Żurominie. Dwóch mężczyzn ukradło złoto o wartości około 200 tysięcy złotych. Na prywatną posesję wpuściła ich właścicielka domu i sklepu jubilerskiego. Mężczyźni zapukali do drzwi, podali się za policjantów, przedstawili legitymacje wydziału kryminalnego. Później wydarzenia potoczyły się bardzo szybko. Mężczyźni skrępowali kobietę i zabrali złoto. Akcja musiała być szczegółowo zaplanowana, a dom starannie obserwowany.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Dwóch mężczyzn, podając się za policjantów, weszło do jednego z domów w Żurominie. Napastnicy skuli i zakneblowali kobietę. Z domu ukradli torbę ze złotem wartości około 200 tysięcy złotych.

Zuchwały napad w biały dzień

Do przestępstwa doszło w piątek tuż przed godziną ósmą. Złodzieje musieli obserwować dom. Wyczekali moment, kiedy kobieta była sama. Jej mąż wyszedł właśnie do sklepu. Zapukali do drzwi i przedstawili się jako policjanci. Dla potwierdzenia swoich słów jeden z mężczyzn pokazał legitymacje policjanta. Mężczyźni powiedzieli kobiecie, że mają nakaz przeszukania domu, bo otrzymali informację, że sprzedaje kradzione klejnoty.
Kobieta, właścicielka sklepu ze złotem wpuściła mężczyzn do domu. Teraz zdarzenia potoczyły się bardzo szybko. Mężczyźni zakneblowali usta kobiecie i skuli ją kajdankami. Roboty nie mieli wiele, gdyż torba ze złotem była spakowana. Kobieta czekała właśnie na eskortę, żeby przewieźć złoto do sklepu. Mężczyźni zabrali torbę i ulotnili się jak kamfora.
Chodzą słuchy, że odjechali czarną Toyotą RAV4 na olsztyńskich numerach. Policja nie potwierdza tych informacji.

Akcja policji
Policja o zajściu została powiadomiona bardzo szybko. Kilka minut po całym zdarzeniu na miejscu pojawili się funkcjonariusze.
- Natychmiast powiadomiliśmy służby i zablokowaliśmy możliwe drogi ucieczki – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji sierżant sztabowy Tomasz Wnuk.

Patrole pojawiły się na drogach wyjazdowych. Do akcji włączyły się też służby z ościennych powiatów. Na niebie pojawił się śmigłowiec, który patrolował teren. Wszystko na nic. Złodzieje zbiegli z miejsca zdarzenia. Do tej pory (wtorek godzina 14:00) policji nie udało się ustalić ich tożsamości.
Nie udało się też sporządzić portretów pamięciowych napastników. Mimo że mężczyźni nie byli zamaskowani, ofiara nie jest w stanie odtworzyć ich wyglądu.

To nie pierwsza kradzież

Ofiarą kradzieży jest właścicielka sklepu z biżuterią z Żuromina. Jak się okazuje, to nie pierwsza kradzież u tej kobiety. Przed laty pisaliśmy o włamaniu do jubilera w Żurominie. Sprawcy weszli do niego w nocy, wyłamując kraty w oknie. Wtedy szkody nie były duże, bo właściciele zostawiali w sklepie na noc niewiele towaru. Tym razem złodzieje zabrali wszystko.

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #1358061 | 164.127.*.* 25 mar 2014 09:32

  Ja bym zakazał finansowania kościoła,niech utrzymują go wierni,czarnym zakazałbym uprawiania polityki i seksu z dziećmi.I trzeba by to egzekwować.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do barana #1357842 | 109.243.*.* 24 mar 2014 20:35

  Cieszy,że dymają upośledzonych,co opiewa raport z Irlandii i inne dotyczące sióstr.A powinienbyć wzorem,po co dymają,za stare dupy nie mam nic, ale jak JPII pozwalał na dymanie dzieci to hańba narodu Polskiego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do tych he he #1357830 | 31.175.*.* 24 mar 2014 20:21

  Udowodnij nędzę,ksiądz nie bawi się z żonkami, bawią sie,to cieszy,że mają popęd.Popatra na wyniki opublikowane z Irlandii i innych państw.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. do he he #1357721 | 79.191.*.* 24 mar 2014 18:36

  Oj bardzo , bardzo i to bardzo słabiutka wiedza , po prostu nędza!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. do he he #1357720 | 79.191.*.* 24 mar 2014 18:35

  Oj bardzo , bardzo i to bardzo słabiutka wiedza , po prostu nędza!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)