Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Piłka nożna. Zmiany w kadrach

2014-03-22 12:00:00 (ost. akt: 2014-03-21 08:54:53)

Podziel się:

Piotr Falencki nowym zawodnikiem Wkry Żuromin, w Borucie Kuczbork zagra Radosław Jankowski, a we Wkrze Bieżuń Sławomir Dudek. To trzy najważniejsze transfery, jakich dokonały kluby z powiatu żuromińskiego w zimowej przerwie w rozgrywkach.

Redakcja
redakcja@kurierzurominski.pl

Zima to czas na budowanie formy, ale także na zmiany kadrowe w klubach. Działacze nie próżnowali i wzmocnili się przed rundą wiosenną.

Dwóch odeszło, jeden przyszedł


Wkra Żuromin to klub, w którym zimą działo się najwięcej. Pomijając zawirowania w zarządzie klubu, to właśnie w tym klubie doszło do kilku zmian personalnych. Wkrę opuściło dwóch zawodników. Są to pochodzący z Mławy obrońca Radosław Jankowski, a także doświadczony Sławomir Dudek, który jesienią zagrał tylko w pięciu spotkaniach. Nową twarzą w zespole prowadzonym przez Zbigniewa Cytryniaka jest natomiast Piotr Falencki. To wychowanek Mławianki Mława, w barwach której występował w ostatniej rundzie. Wcześniej reprezentował III-ligowy Start Działdowo. Występuje z powodzeniem na pozycji skrzydłowego pomocnika jak i napastnika. Jest to transfer definitywny.

Jankowski w Borucie


Boruta Kuczbork ma nowego obrońcę został nim Radosław Jankowski, który ostatnio występował w czwartej lidze we Wkrze Żuromin. W Żurominie Jankowski nie doszedł do porozumienia i miał otwartą drogę na szukanie nowego pracodawcy. Z Borutą trenował, rozgrywał sparingi, a trener Kołakowski uznał zawodnika za przydatnego dla zespołu.
- Jankowski wzmocni szeregi obronne naszego zespołu – mówi jeden z klubowych działaczy „Boruciarzy” Mariusz Kawczyński.

Wkra Bieżuń ma dwóch Dudków


W zespole bieżuńskiej Wkry zagrają ze sobą bracia Dudek. Do młodszego Marka dołączył właśnie starszy brat – Sławomir. Wkra Bieżuń pozyskała zawodnika na mocy transferu definitywnego. Sławomir Dudek w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014 występował w barwach Wkry Żuromin. Rozegrał pięć spotkań w ramach rozgrywek IV ligi.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB