Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Piłka halowa. Oldboje wygrali turniej kończący ligę. Superpuchar w rękach OVB

2014-03-23 12:00:00 (ost. akt: 2014-03-21 08:58:07)
OVB Oldboys wygrało Superpuchar

OVB Oldboys wygrało Superpuchar

Autor zdjęcia: fot. srch

Podziel się:

OVB Oldboys zwyciężyło w halowym turnieju o Superpuchar Powiatowej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Oldboje w finałowym spotkaniu pokonali triumfatorów rozgrywek ligowych Strzelające Amory.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Ten turniej był zwieńczeniem dwumiesięcznych zmagań piłkarskich. Superpuchar Powiatowej Ligi Halowej Piłki Nożnej to jednodniowy turniej z udziałem ośmiu najlepszych zespołów ligowych. Zestaw zespołów biorących udział w turnieju gwarantował emocje. Pierwsze były już w spotkaniach fazy grupowej. Podział grup sprawił, że mistrz i wicemistrz znaleźli się w jednej grupie. Ostatecznie z tej grupy dalszy awans uzyskał mistrz, a także drużyna ograna na wielu polskich i zagranicznych turniejach OVB Oldboys Żuromin. W drugiej grupie natomiast bardzo dobrze zaprezentował się zespół Mat-Trans Osówka, który awansował z pierwszego miejsca. Za ich plecami uplasował się zespół FC Wylazłowo, czyli zespoły, które w rozgrywkach Powiatowej Ligi Halowej Piłki Nożnej zajęły miejsca za ich konkurentami w grupowej rywalizacji – Artex Dachy Unitra i Legendarni Hurtownia Paula. Zespoły te w Superpucharze nie zagrały na tyle dobrze, by myśleć o awansie do fazy medalowej.

OVB Oldboys triumfuje

Starcia półfinałowe wyłoniły finalistów. O awansie do finału w obu spotkaniach zadecydował jeden gol. W decydującym starciu spotkali się mistrzowie ligi z doświadczonym zespołem OVB Oldboys. Finał lepiej zaczęli triumfatorzy rozgrywek ligowych Strzelające Amory. „Amorki” wyszły na prowadzenie, a bramka „otworzyła” spotkanie. Dzięki zdobytej bramce na parkiecie było bardzo ciekawie. Tego dnia lepiej jednak prezentował się zespół OVB Oldboys, który raz po raz atakował bramkę przeciwnika. Co najważniejsze OVB wreszcie było skuteczne. Udokumentował swoją przewagę aż czterema bramki. Na osłodę „Amory” zdobyły drugiego gola, ale to wszystko, na co stać było tego dnia mistrzów PLHPN.

Nagrody dla najlepszych
Ceremonia wręczenia nagród i Superpucharu Powiatowej Ligi Piłki Nożnej była także dobrym momentem dla uhonorowania nagrodami rzeczowymi zawodników za indywidualne osiągnięcia w Powiatowej Lidze Halowej Piłki Nożnej. Nagrodę za najbardziej wartościowego zawodnika żuromińskiej „halówki” zdobył Bartosz Narewski, najlepszym strzelcem ligi został Rafał Żelazny, natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Pawła Nadratowskiego.

Nagrody indywidualne:
Bartosz Narewski – MVP
Rafał Żelazny – najlepszy strzelec
Paweł Nadratowski – najlepszy bramkarz

Wyniki:
Grupa A
OVB Oldboys Żuromin – Pogromcy Marco-Polo 2:0
Zielmat Zielarze – Strzelające Amory 2:5
Pogromcy Marco-Polo – Zielmat Zielarze 4:0
Strzelające Amory – OVB Oldboys Żuromin 0:0
Zielmat Zielarze – OVB Oldboys Żuromin 1:3
Pogromcy Marco-Polo – Strzelające Amory 0:2

Grupa B
Artex Dachy Unitra – Mat-Trans Osówka 0:4
FC Wylazłowo – Legendarni Hurtownia Paula 1:1
Mat-Trans Osówka – FC Wylazłowo 0:0
Legendarni Hurtownia Paula – Artex Dachy Unitra 2:0
FC Wylazłowo – Artex Dachy Unitra 5:0
Mat-Trans Osówka – Legendarni Hurtownia Paula 2:1

Półfinały
Strzelające Amory – FC Wylazłowo 1:0
Mat-Trans Osówka – OVB Oldboys Żuromin 0:1

Finał:
OVB Oldboys Żuromin - Strzelające Amory 4:2

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB