Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Kuczbork. Pożycie małżeńskie na medal

2014-03-24 08:19:18 (ost. akt: 2014-03-24 09:47:17)
Złoci jubilaci z gminy Kuczbork: Irena i Władysław Czechowscy, Stanisława i Józef Dwórznikowie, Stanisława i Wiesław Kamińscy, Zofia i Adolf Kocielowie, Mariannę i Ryszarda Kujawowie, Barbarę i Witolda Ożarowscy oraz Elżbieta i Stanisław Staniszewscy

Złoci jubilaci z gminy Kuczbork: Irena i Władysław Czechowscy, Stanisława i Józef Dwórznikowie, Stanisława i Wiesław Kamińscy, Zofia i Adolf Kocielowie, Mariannę i Ryszarda Kujawowie, Barbarę i Witolda Ożarowscy oraz Elżbieta i Stanisław Staniszewscy

Autor zdjęcia: Adam Ejnik

Podziel się:

7 par małżeńskich w gminie Kuczbork świętowało złote gody. Jubilaci otrzymali odznaczenia od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a od wójta Tadeusza Burakowskiego słodki poczęstunek.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl


50 lat przeżyło w związku małżeńskim czternaścioro mieszkańców gminy Kuczbork. W środę 12 marca Urząd Gminy zorganizował dla nich przyjęcie.

Uroczystość w kuczborskim GOK-u

Uroczystość dla jubilatów poprowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Kowalska. Kierownik przywitała gości Irenę i Władysława Czechowskich, Stanisławę i Józefa Dwórzników, Stanisławę i Wiesława Kamińskich, Zofię i Adolfa Kocielów, Mariannę i Ryszarda Kujawów, Barbarę i Witolda Ożarowskich oraz Elżbietę i Stanisława Staniszewskich.
Następnie kierownik złożyła życzenia jubilatom, a wójt gminy Kuczbork Tadeusz Burakowski wręczył im odznaczenia.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznał mieszkańcom gminy na wniosek wójta Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
Wkrótce potem małżeństwa poczęstowane zostały jubileuszowym tortem.

Seniorzy dla seniorów
Oprócz medali i słodkiego poczęstunku Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla jubilatów artystyczną niespodziankę.
Dla małżeństw z 50-letnim stażem zaśpiewali członkowie klubów seniora z Kuczborka i z Zielonej. Grupy te przygotowywały panie Maria Koper dyrektor GOK-u Kuczbork oraz Jolanta Lipińska instruktor z Zielonej.

Spotkanie jubilatów było niezwykle sympatyczne.
- Miło było posiedzieć przy kawie i porozmawiać z ludźmi, którzy tyle przeżyli – mówi kierownik USC Agnieszka Kowalska – Każdy z nich miał jakąś receptę na długie życie w zgodzie małżeńskiej.

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. liczydło #1358883 | 5.173.*.* 25 mar 2014 21:13

    Nie zgadza mi się ilość dam i ilość panów,czy któryś zasłabł?Nie liczę wójta i tej nie młodej ale w sile wieku kobiety(jak ona bedzie wyglądała za 50 lat)

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. hmmm #1358119 | 83.6.*.* 25 mar 2014 10:41

    To się Wójt wysilił jak tylko ufundował parom słodki poczęstunek.

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz