Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Siatkówka. „Jedynka” zagra na Igrzyskach Mazowieckich. Lubowidz drugi

2014-03-30 12:00:00 (ost. akt: 2014-03-28 10:31:19)
Zespół z Gimnazjum nr 1 w Żurominie ze swoją trener Marzeną Cholewińską

Zespół z Gimnazjum nr 1 w Żurominie ze swoją trener Marzeną Cholewińską

Podziel się:

Siatkarki z Gimnazjum nr 1 w Żurominie wygrały turniej o mistrzostwo rejonu ciechanowskiego i awansowały na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W finale „jedynka” okazała się lepsza od drugiego zespołu z naszego powiatu Gimnazjum w Lubowidzu.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Sześć najlepszych zespołów z rejonu ciechanowskiego walczyło o tytuł najlepszego zespołu w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii gimnazjów. Nasz powiat reprezentowały szkoły z Żuromina i Lubowidza. Poza nimi awans wywalczyły także szkoły z Polesia, Opinogóry, Szreńska i Świercz. Faworytów przed rozpoczęciem turnieju było dwóch - Gimnazjum nr 1 w Żurominie i Gimnazjum w Lubowidzu. Oba zespoły złożone są z koleżanek - zawodniczek, które zdobywają siatkarskie szlify w klubie Rosario.

Starcie faworytów w finale


Rozważania przed turniejem znalazły swoje odzwierciedlenie na parkiecie. W grupie A najlepszym zespołem okazało się Gimnazjum w Lubowidzu, które ze stratą jednego seta awansowało do półfinałów. Podobnie w grupie B, gdzie mierzyła się żuromińska „jedynka”. Zwycięstwa nad Szreńskiem i Gimnazjum Świercze dało pierwsze miejsce. W półfinałach większe problemy miała „jedynka”, która, by awansować, musiała rozegrać tie-break. Ostatecznie do starcia faworytów doszło w finale. Tam niestety emocji zbyt wiele nie było, bo od początku lepiej prezentowały się żurominianki i to one świętowały triumf.

Awans na Igrzyska

Zespół z Gimnazjum nr 1 w Żurominie dzięki temu zwycięstwu awansował na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Tam drużyna prowadzona przez Marzenę Cholewińską nie jest bez szans na odniesienie sukcesu. Trzon zespołu stanowią zawodniczki grające w klubie Rosario Lubowidz, który jest potentatem w województwie w żeńskich rozgrywkach siatkarskich.

Gimnazjum nr 1 w Żurominie: Marcelina Karpińska, Katarzyna Niderla, Wiktoria Lewandowska, Aleksandra Lewandowska, Klaudia Rochoń, Aleksandra Kąpińska, Paulina Sobolewska, Klaudia Oryl, Maria Wiśniewska

Grupa A
G Polesie – G Lubowidz 0:2
G Lubowidz – G Opinogóra 2:1
G Opinogóra – G Polesie 2:0

Grupa B
G Świercze – G1 Żuromin 0:2
G1 Żuromin – G Szreńsk 2:1
G Szreńsk – G Świercze 2:1

Półfinały:
G Lubowidz – G Szreńsk 2:0
G Żuromin – G Opinogóra 2:1

O III miejsce
G Opinogóra – G Szreńsk 2:0

Finał
G1 Żuromin – G Lubowidz 2:0

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB