Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Żuromin. Rzecznik Praw Pacjenta nie stwierdził uchybień

2014-04-03 08:16:16 (ost. akt: 2014-04-03 08:21:45)
Pani Marzena skarżyła chirurgów z żuromińskiego szpitala

Pani Marzena skarżyła chirurgów z żuromińskiego szpitala

Podziel się:

Rzecznik Praw Pacjenta podjął decyzję w sprawie skargi na żuromińskich lekarzy. Jego zdaniem nie było żadnych uchybień, w leczeniu Aliny Lemańskiej z Będzymina. - Spodziewałam się innego rozstrzygnięcia – mówi pani Marzena, córka pacjentki i autorka skargi.

Ewa Jabłońska
e.jablobnska@kurierzurominski.pl

Pani Marzena z Będzymina złożyła skargę na żuromińskich chirurgów do Rady Powiatu Żuromińskiego i do Rzecznika Praw Pacjenta. O sprawie od samego początku piszemy na łamach Kuriera. Skarga dotyczy leczenia mamy pani Marzeny, Aliny Lemańskiej. Pani Alina poparzyła się wrzątkiem. Poparzenia były na tyle poważne, że została przyjęta na oddział chirurgiczny żuromińskiego szpitala. Miała poparzone obie nogi. Po 2 tygodniach pobytu w szpitalu lekarz stwierdził, że stan pacjentki jest dobry i wypisał ja do domu. Miała jedynie co 2 dni przyjeżdżać do szpitala na zmianę opatrunków. W domu jednak stan zdrowia kobiety się pogarszał. Rany na poparzonych nogach się nie goiły. Kobieta gorączkowała. Do szpitala w Żurominie mimo starań rodziny, kobieta nie została przyjęta. Stanowisko szpitala jest takie, że miała być przyjęta, ale nie stawiła się w wyznaczonym terminie. Leczenie kobiety odbyło się w szpitalu w Sierpcu.
Rodzina postanowiła sprawy tak nie zostawić. Ich zdaniem lekarze źle leczyli kobietę. Dlatego też skarży szpital. Odpowiedź Rzecznika już jest, chociaż trzeba było długo na nią czekać. Rzecznik stanął jednak po stronie szpitala. Stwierdził, że w tej sprawie nie było żadnych uchybień. Nie takiego rozstrzygnięcia spodziewała się skarżąca.
- Spodziewałam się innej decyzji – mówi pani Marzena – decyzja nie jest sprawiedliwa.
Pani Marzena nie chce dłużej drążyć tej sprawy
- W kłamstwie nie będę uczestniczyć, mojej mamie i tak zdrowia to nie wróci, przez ten wypadek nie jest do tej pory sprawna, tak jak wcześniej – mówi kobieta.
Teraz jak jest już rozstrzygnięcie od rzecznika to prawdopodobnie na najbliższej sesji skargę rozpatrzy Rada Powiatu.

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pacjent #1369692 | 87.116.*.* 7 kwi 2014 16:34

  konkret: jeden z Żuromińskich lekarzy o mały włos nie usunął by jak on to powiedział "przez jego mały błąd" żywego płodu twierdząc bez dokonania podstawowych badan że doszło do poronienia... to tylko 1 z wielu absurdów tego szpitala

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jorgu #1368011 | 83.28.*.* 5 kwi 2014 13:03

  No przecież normalne, że rzecznik nic nie stwierdził. Nikogo nie dziwi przecież fakt ze w Żuromińskim szpitalu jest jak w Krainie z Kucykami. Tylko szkoda że pacjenci mają inne zdanie ale przecież kogo obchodzi opinia pacjentów ważne ze lekarzom i pielęgniarkom żyje się jak Janukowyczowi na Ukrainie.. Od ŻUROMIŃSKIEGO SZPITALA PROPONUJĘ TRZYMAĆ SIĘ JAK NAJDALEJ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. zlekkazawiany do Pacjenta #1367896 | 77.255.*.* 5 kwi 2014 10:37

   Może jakieś szczegóły? Przykład na złe co dzieje się w szpitalu? Ciągle jakieś ogólniki, pomówienia a konkretnych przykładów jak /nomen omen/ na lekarstwo.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. pacjent #1367394 | 87.116.*.* 4 kwi 2014 18:43

   szpital w żurominie ehhhh.... wiem na własnym przykładzie że tu wszystko może sie zdarzyć i tto wszystko co złe....ale z lekarzami sie nie wygra nie ma nawet co zaczynać..

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. lekar #1366519 | 46.112.*.* 3 kwi 2014 19:53

    W szpital można się zarazić dobrze zrobił lekarz ,poparzenie goi sie długo,mogła wystąpic o cudowne uzdrowienie to by do księdza miała pretensje. lekarze dobrze leczą to organizm musi zwalczyć chorobę a co? moze lekarz miał ją na ręku nosić,teraz to chora jest na głowę.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)