Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Żuromin. Modernizacja stadionu poczeka. Teraz czas na skate park

2014-04-04 08:17:45 (ost. akt: 2014-04-04 08:21:28)
Burmistrz Zbigniew Nosek wyjaśnił radnym, gdzie powstaną wokół stadionu chodniki

Burmistrz Zbigniew Nosek wyjaśnił radnym, gdzie powstaną wokół stadionu chodniki

Autor zdjęcia: fot. ej

Podziel się:

W tym roku nie rozpoczną się prace związane z modernizacją Stadionu Miejskiego w Żurominie. W zamian jednak powstanie skate park, o który bardzo zabiegała żuromińska młodzież.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

W maju ubiegłego roku pisaliśmy o planach burmistrza Żuromina Zbigniewa Noska związanych z modernizacją Stadionu Miejskiego w Żurominie. Modernizacja stadionu ma trwać trzy lata i pochłonąć około 6 milionów złotych. Jest już wykonana wizualizacja obiektu. Zmiana wizerunku stadionu ma się odbywać etapami. Pierwszy z nich przewidywał powstanie całkiem nowej trybuny. Burmistrz planował rozpoczęcie prac budowlanych w ubiegłym roku. Modernizacja Stadionu Miejskiego w Żurominie trochę jednak poczeka.

Zła wiadomość
W budżecie na pierwszy etap modernizacji Stadionu było zabezpieczone 450 tys. zł. Żeby rozpocząć modernizację trzeba by znaleźć jeszcze dodatkowe środki. Na wniosek burmistrza na ostatniej sesji Rady Miejskiej plany zmieniono.
- Doszliśmy do wniosku, że jest to inwestycja za droga, żeby ją wprowadzić do budżetu, na ten etap powinniśmy mieć 2,5 miliona złotych – wyjaśniał burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek – Przy takiej kwocie nie moglibyśmy wykonać żadnych innych inwestycji.
Poza tym, jak tłumaczył Nosek, do niedawna nie była jasna sytuacja Miejskiego Klubu Sportowego Wkra Żuromin. Były problemy z wyborem nowego Zarządu Wkry.
- Stadion tak, ale w przyszłej kadencji – mówi Zbigniew Nosek.
Sam stadion nie zostanie zmodernizowany, ale to co wokół niego tak. Z zapowiedzi burmistrza wynika, że w tym roku zostanie zmienione ogrodzenie stadionu, które pamięta jeszcze lata siedemdziesiąte. Zostaną również wycięte rosnące wzdłuż ogrodzenia drzewa.
- Nie maco udawać, że te topole upiększają teren, to raczej chwast, który zagraża bezpieczeństwu – mówi Nosek.
Poza tym zostanie wybudowany chodnik wzdłuż części ulicy Zwycięstwa i ulicy Żeromskiego, czyli ulic, przy których znajduje się stadion.

Dobra wiadomość: będzie skate park

Część pieniędzy przeznaczonych pierwotnie na modernizacje Stadionu zostanie wykorzystana na budowę skateparku. O jego budowę apelowali u radnych miejskich mieszkańcy miasta i okolic. Pisaliśmy o tym na łamach Kuriera. Pod wnioskiem o wybudowanie skateparku podpisało się ponad 500 osób. Wnioskodawcy potrzebę powstania w Żurominie takiego miejsca tłumaczyli dużym zainteresowaniem młodzieży jazdą na rowerach typu BMX, deskorolkach i rolkach. Ich zdaniem do uprawiania tego typu sportów potrzebne są specjalne miejsca. Przekonywali, że powstanie takiego obiektu będzie korzystne dla całego miasta.
W budżecie miasta na 2014 rok inwestycja się niestety nie znalazła. Burmistrz zapowiedział jednak, że jeżeli znajdą się jakieś dodatkowe środki, to będzie chciał je przeznaczyć właśnie na skatepark. No i się znalazły. Nosek jest po konsultacjach z grupą młodzieży co do wyposażenia obiektu. Obecnie powstaje jego projekt. Skatepark zostanie wybudowany w pobliżu Stadionu Miejskiego. Planowane koszty jego budowy to około 250 tys. zł
- To będzie kolejne miejsce, gdzie młodzież będzie mogła spędzać wolny czas – mówi burmistrz Zbigniew Nosek.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. DAS #1368874 | 79.191.*.* 6 kwi 2014 17:00

  Obie inwestycja sa ch... warte. Wniosek o powstanie skateparku podpisało 500 osób, a ile z tych osób rzeczywiście uprawia tą dyscyplinę sportową 50? Widocznie dla 50 osób warto wydać 250 tyś. zł. Druga sprawa stadion, wpompowanie 6 mln. w klub który i tak nic nie osiągnie to chyba gruba przesada.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. J-23 #1367753 | 89.228.*.* 5 kwi 2014 07:22

   A co z plażą w Brudnicach

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Roger #1367686 | 178.42.*.* 4 kwi 2014 23:13

   Sąsiednie miasta pytają: kiedy bédziecie mieli kort ziemny? Przecież to koszt 70 tyś złotych... Starczyłoby z zabezpieczonych pieniędzy ... A gwarancja dobrej zabawy i miedzymiastowej rywalizacji murowana.Tyle miejsca przy Orliki się marnuje.Hobbyści tenisa musimy pokazać ,że nas dużo.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Rafael #1367668 | 178.42.*.* 4 kwi 2014 22:57

    Sąsiednie miasta pytają: A kiedy bédziecie mieli

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz