Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Siatkówka. Młodziczki w półfinale MP kadetek

2014-04-05 12:00:00 (ost. akt: 2014-04-04 08:41:44)

Podziel się:

Bez najmniejszych problemów. Tak można skomentować fakt awansu młodziczek Rosario Lubowidz do półfinału Mistrzostw Polski kadetek. Podopieczne Marka Zielińskiego i Zbigniewa Margalskiego znów demolowały kolejnych przeciwników.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Tomaszowie Lubelskim Rosario Lubowidz rozgrywał ćwierćfinał mistrzostw Polski kadetek. Rosario Lubowidz wicemistrz województwa mazowieckiego rywalizował z mistrzem województwa lubelskiego gospodyniami z Tomaszowa, a także z zespołem z Podlasia Gim-Net Mońki.
Nominalnie występujące w kategorii młodziczek dziewczęta przyzwyczaiły już swoich kibiców, że z powodzeniem występują w starszej kategorii. Przyzwyczaiły także do zwycięstw. Tym razem ranga zawodów była jeszcze wyższa niż zwykle, a Rosario nadal robiło swoje. Pierwsze dwa sety to wyrównana walka z gospodyniami turnieju czego efektem był pierwszy wygrany, a drugi przegrany set. W trzeciej partii nasz zespół wyraźnie zaznaczył, że interesuje go tylko zwycięstwo i w sposób nie podważalny wygrał do 16. W decydującej, jak się później okazało, partii nasze zawodniczki napędziły trochę stracha szkoleniowcom. Gorąca była przede wszystkim końcówka. Rosario popełniło dwa z rzędu niewymuszone błędy i rywalki poczuły, że mogą jeszcze wygrać partię i doprowadzić do tie-breaka. Na szczęście dziewczęta zmobilizowały się, a mecz zakończył autowy atak siatkarki Tomasovii. Drugie spotkanie było tylko formalnością dla naszego zespołu. O zdecydowanej przewadze zespołu z powiatu żuromińskiego świadczy fakt, że największą zdobyczą punktową w secie zespołu z Moniek było piętnaście punktów. Była to trzecia partia pojedynku. Wcześniejsze kończyły się zwycięstwami do jedenastu i dziewięciu.

Decydujące starcie

O awansie naszego zespołu do półfinału Mistrzostw Polski zadecydować miało starcie z Sobieski 46 Lublin. Pierwszy set wyraźnie od początku nie przebiegał po myśli Rosario. Zawodniczki z Lublina prowadziły 9:4, a nawet 21:12. Rosario walczyło do końca. Zaczęło systematycznie gromadzić kolejne punkty, nadrabiać zaległości. Dobre zagrywki Trzeciak i Niderli, punktowe bloki i pomyłki w ataku lublinianek sprawiły, że zespół z Lubowidz odrabiał straty. Świetnie popracowała zagrywką Mazurkiewicz. Rosario obroniło pięć piłek setowych, a na koniec wygrało do 25. Wyrównana była też trzecia partia, która również rozgrywana była na przewagi. Cały mecz asem serwisowym zakończyła Marcelina Karpińska.

Półfinał MP w młodziczkach

To niecodzienne wydarzenie, że tak wysoki szczebel rozgrywkowy w wyższej niż nominalna kategoria wiekowa osiągają siatkarki Rosario Lubowidz. Nasze panie są już w półfinale Mistrzostw Polski młodziczek, a teraz wywalczyły awans w kadetkach. Z kim Rosario zmierzy się w kadetkach? Tego jeszcze nie wiemy, Czekamy na losowanie.

Wyniki:
Rosario Lubowidz – Tomasovia Tomaszów Lub. 3:1 (25:23, 23:25, 25:16, 26:24)
Rosario Lubowidz - Gim-Net Mońki 3:0 (25:11, 25:9, 25:15)
O awans:
Rosario Lubowidz – Sobieski 46 Lublin 3:0 (27:25, 25:16, 30:28)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB