Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

W szkołach jest miejsce dla 546 pierwszaków

2014-04-08 12:42:32 (ost. akt: 2014-04-08 12:48:40)
Gimnazjaliści w powiecie żuromińskim mają do wyboru 19 oddziałów w szkołach ponadgimnazjalnych

Gimnazjaliści w powiecie żuromińskim mają do wyboru 19 oddziałów w szkołach ponadgimnazjalnych

Autor zdjęcia: fot. arch.

Podziel się:

Zarząd Powiatu Żuromińskiego podjął decyzję o liczbie oddziałów klas pierwszych w szkołach ponadgimnazjalnych w przyszłym roku szkolnym. Wiadomo też, ilu uczniów będzie się mogło w tych klasach uczyć. W sumie w pierwszych klasach jest miejsce dla 546 uczniów.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Liczba oddziałów klas pierwszych w szkołach na terenie powiatu żuromińskiego została ustalona w porozumieniu z dyrektorami szkół. W sumie w roku szkolnych 2014/2015 będzie dostępne 19 oddziałów.

Liceum w Żurominie


W Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie będzie funkcjonowało 5 oddziałów, a w każdym z nich będzie mogło się uczyć 30 osób. Będą to klasy: matematyczno – informatyczna (z rozszerzoną matematyką, fizyką, informatyką), klasa medyczna (rozszerzona biologia, chemia fizyka), klasa turystyczna (z rozszerzonym językiem niemieckim i językiem angielskim oraz geografią), klasa humanistyczno – prawnicza (rozszerzony język polski, historia, wiedza o społeczeństwie) i klasa ekonomiczna (rozszerzona matematyka, geografia, język angielski).

LO w Bieżuniu

W Liceum Ogólnokształcącym w Bieżuniu zostaną uruchomione dwa oddziały po 30 uczniów. Będą to klasy: ogólnokształcąca oraz klasa ogólnokształcąca wojskowa i straży granicznej. Uczniowie ogólniaka będą mogli wybrać zajęcia rozszerzone. Do ich dyspozycji jest: język angielski, język polski, wos, historia, geografia, chemia, biologia i matematyka.

ZSP w Zielonej

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej zostaną uruchomione 4 oddziały. W każdym z nich będzie mogło się uczyć maksymalnie 28 uczniów. Uczniowie mogą się uczyć w klasach: technik rolnik, technik weterynarii, który zostanie wprowadzony od przyszłego roku szkolnego oraz technik ekonomista i technik architektury krajobrazu.

ZSP w Żurominie

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie będzie 8 oddziałów. Pięć z nich w technikum i trzy w Zasadniczej Szkole Zawodowej. W technikum uczniowie będą mieli do wyboru klasy o profilu: technik pojazdów samochodowych (w tym roku po raz pierwszy) oraz technik mechanik, technik mechatronik, technik informatyk i technik handlowiec. W każdej klasie może się uczyć maksymalnie 28 uczniów. Natomiast Zasadnicza Szkoła Zawodowa z Oddziałami Integracyjnymi będzie kształcić w zawodzie: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych. Będzie również klasa wielozawodowa.

Dla dorosłych

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żurominie w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych zostaną uruchomione dwa oddziały. Dorośli będą mogli się uczyć w klasach o profilu: technik administracji oraz technik pojazdów samochodowych.

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. uczennica #1371584 | 213.158.*.* 9 kwi 2014 17:42

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jeśli dalej chcecie na studia to oczywiście do LO Żuromin. Oczywiście na początku będzie ciężko,bo jest ciężko,ale żadna inna szkoła w naszym powiecie nie przygotuje Was do matury tak dobrze jak żuromiński ogólniak. :)

  1. P. #1371357 | 178.42.*.* 9 kwi 2014 13:06

   Na facebooku dobrze Aleksandra napisala: uciekajcie poki mozecie, jesli macie jakiekolwiek ambicje naukowe nawet srednie to czym predzej wiac, zmarnujecie 3-4 lata zycia bezpowrotnie.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Zielona(absolwent zsp zielona 2010) #1370961 | 81.190.*.* 8 kwi 2014 22:29

    Czytajac ten artykul zastanawia mnie jedna rzecz. Czemu nasze władze powiatowe ciągle oszczędzają zuromińskie liceum kosztem szkoly w zielonej choć szkolą ta schodzi na dno. Panie starosto to ze Pan tam uczył nie znaczy ze moze pan to oszczędzać w nieskończoność. Liceum w Zielonej dobrze przygotowywali uczniów do matury wiec jakim prawem je zlikwidowaliście???

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Ib #1370483 | 83.24.*.* 8 kwi 2014 14:10

     Pani Redaktor a ilu uczniów kończy będzie absolwentami gimnazjów w powiecie żuromińskim?

     Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz