Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Bieżuń. Rywalizacja po angielsku

2014-04-09 12:23:30 (ost. akt: 2014-04-09 12:33:40)
Uczestnicy konkursu w Bieżuniu

Uczestnicy konkursu w Bieżuniu

Autor zdjęcia: fot. zbiory organizatora

Podziel się:

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego zwyciężyli w powiatowym konkursie języka angielskiego "English as Lingua Franca". Indywidualnie wygrał uczeń ze szkoły w Bieżuniu – Jakub Goliat.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.plLiceum w Bieżuniu w ubiegły czwartek (3 kwietnia) gościło pasjonatów języka angielskiego. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu stanęli w szranki, mierząc się umiejętnościami posługiwania angielszczyzną. Cztery zespoły z czterech szkół stanęły do dwóch konkurencji zespołowych (prezentacja multimedialna i quiz przed publicznością) oraz jednej indywidualnej (test 25 pytań).

W rywalizacji drużynowej zwyciężyło Liceum Ogólnokształcące z Żuromina, a kolejne trzy drużyny otrzymały taką samą ilość punktów i zajęły drugie miejsce ex aequo, były to szkoły: ZSP Żuromin, ZSP Zielona i LO Bieżuń 

Celem konkursu, jak podaje jeden z jego organizatorów Wojciech Tomczuk (drugim organizatorem był Łukasz Syguła, obaj uczą języka angielskiego w LO Bieżuń) jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowania językiem angielskim, ale też popularyzacja i pogłębienie wiedzy dotyczącej realiów krajów anglojęzycznych

Konkurencjom towarzyszyły popisy taneczne i wokalne uczniów LO Bieżuń.
Konkurs przeplatany był występami artystycznymi w wykonaniu uczennic z klasy I a (taniec współczesny) oraz uczennicy Ani Ruteckiej z klasy II a, która wykonała utwór "Knockin' on Heaven's Door".

Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Żurominie, które również objęło patronatem konkurs oraz wydawnictwo Oxford University Press.

Konkurs zaszczycił swoja obecnością Pan Andrzej Szymański - Burmistrz  Miasta i Gminy Bieżuń.Laureaci

W kategorii indywidualnej:

1. miejsce - Jakub Goliat - LO Bieżuń
2. miejsce - Arkadiusz Wiśniewski - LO Żuromin
3. miejsce ex aequo- Oliwia Filipska - LO Bieżuń i Patryk Kawczyński LO Bieżuń

W kategorii zespołowej

1. LO Żuromin
2. ZSP Żuromin, ZSP Zielona, LO Bieżuń

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB