Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Siatkówka. Rosario będzie walczyć o złoty medal Mistrzostw Polski

2014-04-12 12:00:00 (ost. akt: 2014-04-11 09:42:35)
Rosario zdominowały turniej półfinałowy. Wygrały z dużą przewagą i zdobyły trzy indywidualne nagrody

Rosario zdominowały turniej półfinałowy. Wygrały z dużą przewagą i zdobyły trzy indywidualne nagrody

Autor zdjęcia: fot. Arkadiusz Lewandowski

Podziel się:

Podopieczne Marka Zielińskiego i Zbigniewa Margalskiego wywalczyły awans do najlepszej ósemki zespołów w Polsce w kategorii młodziczek. Rosario Lubowidz zagra w finale mistrzostw Polski po zwycięstwie w turnieju półfinałowym w Poznaniu

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Nie mogło być inaczej. Przy prezentowanej przez zawodniczki Rosario Lubowidz formie, ten awans był tylko formalnością. Znakomicie przygotowany przez Marka Zielińskiego i Zbigniewa Margalskiego zespół w Poznaniu zrobił swoje.

Krok dalej

Rosario Lubowidz w ubiegłym roku właśnie w półfinale mistrzostw Polski zakończyło swój udział. W tym roku historia się nie powtórzyła. W Poznaniu, gdzie rozgrywany był półfinał z udziałem Rosario, nasz zespół wyraźnie górował nad resztą stawki. Już pierwszy mecz z gospodarzami turnieju Energetykiem Poznań uwydatnił przewagę naszych dziewczyn. Rosario w dwóch szybkich setach rozprawiło się z rywalkami, wygrywając do 14. W drugim spotkaniu lubowidzanki zmierzyły się z Libero Wałcz. To właśnie ten zespół w ubiegłym roku pozbawił szans nasz zespół na udział w finale Mistrzostw Polski. Rosario miało rachunki do wyrównania. To był udany rewanż. Pierwszy set to zupełna dominacja naszego zespołu, który wygrał do 10. W drugiej partii choć rywalki zdobyły więcej punktów, to wynik spotkania nie był choć na chwilę zagrożony. Ostatni pojedynek to starcie z TPS Rumia. Zespołem, który walczył o miejsce premiowane awansem. Nasz zespół marzenia rywalek z TPS zweryfikował. Zwycięstwo do 14 i 18 sprawiło, że Rumia pożegnała się z awansem.

Walka o medale w Tarnowie Podgórnym
Turniej finałowy rozegra się w Tarnowie Podgórnym. Z turnieju półfinałowego w Poznaniu, gdzie awans wywalczyło Rosario do finału trafił także zespół Libero Wałcz. Oprócz tych zespołów w Tarnowie Podgórnym zagrają jeszcze – Energa Gedania Gdańsk, Pałac Bydgoszcz, Sparta Kraków, SMS Warszawa, Ósemka Siedlce i Lider Konstantynów Łódzki. Turniej rozegrany zostanie w dniach 2-4 maja. Wszystkie te turnieje są oknem na świat dla naszych zawodniczek. Dobra postawa naszych pań z pewnością przyniesie i już przynosi zainteresowanie klubów z całej Polski.

Nagrody dla zawodniczek Rosario
Organizatorzy turnieju dostrzegli znakomitą postawę zawodniczek Rosario Lubowidz. Było to podstawą do przyznania indywidualnych wyróżnień dla podopiecznych Zielińskiego i Margalskiego. Najbardziej wartościową siatkarką (MVP turnieju) została Katarzyna Niderla, najlepszą atakującą Marcelina Karpińska, z kolei najlepszą rozgrywającą wybrano Milenę Montowską.

Wyniki:
Energetyk Poznań – Rosario Lubowidz 0:2
TPS Rumia – Libero Wałcz 0:2
Rosario Lubowidz – Libero Wałcz 2:0
Energetyk Poznań – TPS Rumia 1:2
TPS Rumia – Rosario Lubowidz 0:2
Libero Wałcz – Energetyk Poznań 2:0

Tabela:
1. Rosario Lubowidz 3 6 6-0
2. Libero Wałcz 3 5 4-2
3. TPS Rumia 3 4 2-5
4. Energetyk Poznań 3 3 1-6

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB