Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Piłka nożna. Gladiator pokonany w końcówce

2014-04-12 12:00:00 (ost. akt: 2014-04-11 09:47:18)
Gladiator pokonany

Gladiator pokonany

Podziel się:

Aż do 87 minuty piłkarze Wkry Bieżuń nie mieli sposobu na pokonanie Gladiatora Słoszewo. Piorunująca w wykonaniu zawodników Marcina Rokickiego końcówka spotkania pozwoliła bieżunianom na dopisanie trzech punktów w ligowej tabeli.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Męczarnie z Gladiatorem
Bez bramkarza Pawła Słabkowskiego, którego między słupkami zastąpić musiał Jarosław Berliński, a także bez czołowego napastnika zespołu Michała Dzięgielewskiego musiał radzić sobie zespół Wkry Bieżuń. Brak tych dwóch zawodników to spore osłabienie zespołu prowadzonego przez Marcina Rokickiego. Rolę strzelca wyborowego po Michale Dzięgielewskim musiał przejąć będący w znakomitej dyspozycji Paweł Baca. Baca swoją formę strzelecką potwierdził jeszcze przed przerwą. To właśnie ten doświadczony napastnik wyprowadził Wkrę na prowadzenie. Kibice i zawodnicy Wkry mogli poczuć się pewnie prowadząc, ale przedostatni zespół ligowej tabeli Gladiator Słoszewo mimo utraty bramki również starał się o wyrównanie. Te przyszło jeszcze przed przerwą. Przyjezdni wyrównali po strzale z rzutu wolnego. Taki wynik utrzymał się do przerwy, a kibice aż do końca musieli drżeć o wynik.

Paweł Baca z kolejnym dubletem
Im bliżej do końca spotkania tym ataki bieżuńskiej jedenastki przybierały na sile. Gladiator zaciekle bronił remisowego rezultatu, który dla przedostatniej drużyny tabeli ciechanowsko-ostrołęckiej „okręgówki” był wynikiem zadowalającym. Napór zespołu prowadzonego przez Marcina Rokickiego przyniósł efekt dopiero na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. W 87 minucie niezawodny napastnik Paweł Baca znalazł sposób na pokonanie bramkarza i tym samym sprawił ogromną radość kibicom zgromadzonym na trybunach. Bramka dla dawała pewność, że trzy punkty trafią na konto Wkry.

Bramka stadiony świata
Ostatecznie jednak to nie był koniec strzelania na boisku przy Zespole Placówek Oświatowych w Bieżuniu. Zwieńczeniem spotkania było trafienie Dariusza Petrykowskiego. Była to bramka typu „stadiony świata”. Uderzona przez Petrykowskiego futbolówka z woleja z pierwszej piłki wpadła pod poprzeczkę bramki.

Wkra Bieżuń – Gladiator Słoszewo 3:1 (1:1)

Skład: Berliński – Serwatko, Rokicki, Betlejewski, Watkowski - Reks, Wiśniewski,
S.Dudek, Petrykowski - Dzięgielewski, P.Baca

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bonus #1375364 | 80.238.*.* 14 kwi 2014 23:54

    klops, co Ty kurde piszesz ? jak zaczynałeś to mimo, że nie było obiektywizmu to chociaż fakty sie zgadzały. teraz masz chyba własne mecze, i zdjęcia z kroniki wyciągasz stary.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Manolo #1373877 | 83.17.*.* 12 kwi 2014 23:34

    Byłem, widziałem i nie mam pojęcia skąd tak dramatyczny opis końcówki spotkania. Chyba komuś zegarek szwankuje:)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz