Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Trójbój siłowy klasyczny. Rekord Polski i złoto Grotkowskiego

2014-04-12 12:00:00 (ost. akt: 2014-04-11 09:51:25)
Mariusz Grotkowski pobił rekord Polski

Mariusz Grotkowski pobił rekord Polski

Podziel się:

Mariusz Grotkowski został mistrzem Polski seniorów w trójboju siłowym klasycznym. Zawodnik Spartakusa Nasielsk podczas mistrzostw kraju pobił rekord Polski w łącznym wyniku w trójboju, a także w przysiadzie.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Hali Sportowej przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w kategorii juniorek i juniorów do lat 18, 20 i 23 oraz seniorów, seniorek i weteranów. Zawody te były również eliminacjami do Mistrzostw Świata, które odbędą się na początku czerwca w Johanseburgu (RPA). W kategorii seniorów w wadze do 66 kilogramów wystartował Mariusz Grotkowski. Pochodzący z Chamska zawodnik reprezentujący Spartakusa Nasielsk zaprezentował się z bardzo dobrej strony i nie pozostawił złudzeń przeciwnikom.

Walczył sam ze sobą
Trójbój siłowy klasyczny to przysiad, wyciskanie sztangi leżąc oraz martwy ciąg bez specjalistycznego sprzętu. Na łączny wynik składa się suma kilogramów, które zawodnikowi uda się zaliczyć.
- Trójbój klasyczny, czyli zawody rozgrywane bez specjalistycznego sprzętu, więc wyniki są automatycznie niższe od tych, które osiągamy w sprzęcie – mówi Mariusz Grotkowski - Nie były to zbyt dobre zawody w moim wykonaniu, gdyż ze wszystkich dziewięciu podejść zaliczyłem tylko cztery – dodaje.
Nie przeszkodziło to jednak naszemu zawodnikowi zdystansować przeciwników. Choć w przysiadzie zawodnik Spartakusa Nasielsk zaliczył tylko jedno podejście to i tak mógł być zadowolony. Dwieście kilogramów, które zostało zaliczone to nowy rekord Polski seniorów. W wyciskaniu leżąc zawodnik osiągnął 135 kilogramów, a w martwym ciągu 210. Łączny wynik to 545 kilogramów, co także jest nowym rekordem Polski. Drugi zawodnik wyprzedzony został aż o czterdzieści kilogramów. Grotkowski ścigał się sam ze sobą.

Za pięć tygodni Mistrzostwa Europy, w perspektywie Mistrzostwa Świata
Mistrzostwo Polski oraz wynik, który osiągnął reprezentujący powiat żuromiński Mariusz Grotkowski pozwala myśleć o dobrym występie na kolejnych zawodach. Grotkowski za pięć tygodni rywalizował będzie w Bułgarii o miano najlepszego trójboisty na kontynencie.
- Zobaczymy, na co mnie stać w starciu z zawodnikami z innych państw – mówi pochodzący z Chamska zawodnik – Udział w Mistrzostwach Europy był moim celem – dodaje.
Kolejnym celem Grotkowskiego są mistrzostwa świata, które odbędą się w Republice Południowej Afryki w Johannesburgu w czerwcu.

Moim zdaniem
Mariusz Grotkowski
Obecnie jestem w trakcie przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą sie na początku maja w stolicy Bułgarii - Sofii. Po drodze czekają mnie jeszcze Akademickie Mistrzostwa Polski, ale skupiam sie teraz szczególnie na Mistrzostwach Europy, na które dostałem powołanie. Po Mistrzostwach Europy planuję też udział w Mistrzostwach Świata w RPA, na które już wstępnie jestem zgłoszony przez trenera. Na starcie pomagał mi mój brat Rafał, a także dwaj koledzy, a mianowicie Paweł Szałkowski i Dawid Szymański za co jestem im wdzięczny.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tylko natura #1838083 | 94.254.*.* 18 paź 2015 18:13

    Steryd, ja cwiczac naturalnie mam podobne wyniki,a co dopiero gdybym kuł dupsko jak ten dezinteligent...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz