Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Żuromin. Starosta złożył propozycję nie do odrzucenia

2014-04-14 08:24:24 (ost. akt: 2014-04-14 08:33:24)
Starosta przekaże 30 tys. na zakup systemu kolejkowego

Starosta przekaże 30 tys. na zakup systemu kolejkowego

Podziel się:

Może jeszcze w tym roku pacjenci żuromińskiego szpitala nie będą musieli stać w długich kolejkach do rejestracji. Ma to zapewnić system kolejkowy. Dyrektor Zbigniew Białczak co prawda nie planował wdrożenia tego systemu, ponieważ jest bardzo drogi. Starosta Janusz Welenc, zaproponował, że połowę kosztów sfinansuje Powiat. Dyrektor przyjął propozycję.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Kwestia wdrożenia „systemu kolejkowego” w żuromińskim szpitalu została poruszona na posiedzeniu Rady Społecznej Szpitala 1 kwietnia, przy okazji omawiania planów inwestycyjnych szpitala na 2014 rok.
- Zarząd Powiatu pismem do dyrektora wnioskował, żeby w planie finansowym szpitala znalazł się punkt dotyczący systemu kolejkowego – mówił starosta Janusz Welenc – a nic takiego nie ma.


System jest drogi


Dyrektor szpitala Zbigniew Białczak wyjaśniał, że koszt wdrożenia takiego systemu jest bardzo wysoki. Ceny zaczynają się od 60 tys. złotych. Zdaniem dyrektora, taki system nie jest konieczny w szpitalu w Żurominie.
- Z naszej obserwacji i analizy wynika, że w godzinach rannych oczekujących w kolejce do rejestracji jest 40 osób, w drugiej kolejce do lekarzy specjalistów kolejne 40 osób, 80 osób jest przyjmowanych po południu i już nie ma kolejek – mówi dyrektor Zbigniew Białczak.

Koszty pół na pół

Starosta Janusz Welenc, nie podziela jednak zdania Białczaka.
- Musimy odejść od niepotrzebnego stania ludzi w kolejce – mówi Welenc.
Zdaniem Starosty taki system ułatwi dyrektorowi zarządzanie placówką, a pracownikom rejestracji ułatwi pracę. Dlatego złożył dyrektorowi propozycję, że zarząd Powiatu przekaże szpitalowi 30 tys. złotych na zakup i wdrożenie systemu kolejkowego. Białczak propozycje przyjął.
- Propozycja jest bardzo dobra – mówił dyrektor.

Zakup i wdrożenie systemu kolejkowego w szpitalu ma się znaleźć w planach finansowych placówki na 2014 rok. O taki system w szpitalu zabiegał również radny powiatowy Michał Bodenszac. System ten funkcjonuje już w wielu miejscach w Polsce. Nie tylko w szpitalach i przychodniach lekarskich. Jego zadaniem jest uporządkowanie procesu obsługi kolejki. Może mieć różną formę. Niektóre systemy kolejkowe, polegają na tym, że pacjent może się rejestrować na wizytę u lekarza przez stronę internetową lub telefonicznie. Następnie po przybyciu do placówki pobiera bilet ze swoim numerem z automatu lub od pracownika w punkcie rejestracji. Na specjalnych monitorach wyświetlane są informacje o wizycie. Pacjent z monitora dowie się, kiedy będzie jego kolej. Dzięki temu cały proces przebiega sprawnie.
Na razie nie znamy szczegółów na czym konkretnie będzie polegał system kolejkowy w żuromińskim szpitalu. Nie wiadomo też kiedy dokładnie zacznie funkcjonować.

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nie #1376430 | 31.175.*.* 16 kwi 2014 07:28

  Nie,on dobrze gada,tylko trzeba dokładnie to przemyśleć, Ma swoje za uszami ale trzyma fason.Czarnym (darmozjadów jak pisze) dobrego słowa nie da.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do pokręta #1375937 | 89.229.*.* 15 kwi 2014 17:32

  Pokręt, Ty jestes niezle pokręcony:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. lolo #1375548 | 78.88.*.* 15 kwi 2014 10:07

  niedawno kolejka do Xspecjalisty była tak długa a pacjenci byli zajęci tak bardzo plotami,że przed numerkami 7,8,9 weszłem ja 10ty;)----niezauważyli!!! KOLEJKA DO LEKARZA-MIEJSCE SPOTKAŃ ZNAJOMYCH SPRZED LAT.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pokręt #1375490 | 188.33.*.* 15 kwi 2014 09:09

  Ja ze swojego miejsca za długie kolejki do lekarzy obwiniam samych pacjentów. Po co chodzą do lekarza wiedząc,że muszą czekać w kolejce? Lepiej udać się po cudowne ozdrowienie albo do egzorcysty(może to diabeł wywołuje chorobę). Ten pomysł podsuwam nie tylko Staroście ale nawet samemu ministrowi zdrowia. Społeczeństwo nie rozumie trudnej sytuacji Państwa gdzie ważniejsze są wynagrodzenia w spółkach SP, przywileje dla rządzących, budowa Świątyni Opatrzności, walka z siłami USA o ropę(dla nich), wynagrodzenia dla kapłanów i opieka nad poprawnymi remontami budowli sakralnych. Ważne są też dotacje dla partii politycznych, liczebność i diety radnych, nie wspomnę o wytworzonej olbrzymiej armii miejsc pracy dla ludzi z ramienia rządzących. Chorym,oprócz tego co proponowałem,pozostaje zbieranie kwiatu mniszka lekarskiego, dziurawca, kwiatu lipy i innych ziółek i picie ich w zimowe wieczory. Nie zapominajcie też o datkach dla pasterzy, to obowiazek wierzących, nie proponuje dawać przez wnuczka, wiadomo, wnuczek ma inne potrzeby. Weźmie sobie a kapłan zostanie bez środków do życia i utrzymania gospodyni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. as #1375458 | 83.24.*.* 15 kwi 2014 08:32

  Wybory idą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)