Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Piłka ręczna. Szczypiorniści z Bieżunia mistrzami rejonu ciechanowskiego

2014-04-20 12:00:00 (ost. akt: 2014-04-18 08:43:54)

Podziel się:

Bardzo duży sukces odnieśli piłkarze ręczni ze Szkoły Podstawowej w Bieżuniu. Podopieczni Daniela Liszewskiego wygrali turniej o mistrzostwo rejonu ciechanowskiego i wywalczyli awans na Igrzyska Mazowieckie.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Do turnieju rejonowego trafili bez eliminacji powiatowych, bo w powiecie żuromińskim w piłkę ręczna grają tylko oni. Szkoła Podstawowa w Bieżuniu podopieczni Daniela Liszewskiego sumienne przygotowywali się do zmagań na arenie rejonowej i w turnieju mistrzowskim dali z siebie wszystko.

Duży sukces
W powiecie z nikim nie mogli zmierzyć się i sprawdzić swoich umiejętności, ale na zawodach rejonowych zaprezentowali się znakomicie. Pięć zespołów, które wzięły udział w imprezie zostało podzielonych do dwóch grup. Bieżunianie trafili do grupy z tylko jednym zespołem – z jednym z uznawanych za faworytów zawodników ze Szkoły Podstawowej w Regiminie. Ze względu na nierówną liczbę zespołów w obu grupach bieżunianie mieli łatwiejsza drogę do dalszej fazy. Niezależnie od wyniku mieli zapewniony udział w półfinale. Jednak od samego początku chcieli udowodnić dobre przygotowanie do imprezy i wysoką formę. W pojedynku z Regiminem zdecydowanie wygrali i z pierwszego miejsca awansowali do dalszej fazy. Tam czekał na nich zespół z Płońska. Gracze Liszewskiego znów zdominowali spotkanie i wygrali pięcioma trafieniami. To pozwoliło realnie myśleć o najwyższych laurach. W drugim półfinale zwyciężył Regimin i w finale doszło do powtórki meczu grupowego. Na szczęście powtórzył się w nim także scenariusz spotkania, gdzie główne role odgrywali szczypiorniści z Bieżunia. Aż siedem bramek przewagi po kończącej syrenie i złoty medal zawisł na szyi bieżunian.

Złoto daje awans
Zwycięstwo w mistrzostwach rejonu ciechanowskiego premiuje zawodników Liszewskiego do dalszej gry. Młodzi szczypiorniści dzięki temu reprezentować będą nasz region na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Stawka tego turnieju będzie wyższa, a także poziom prezentowany przez uczestników imprezy. Sam udział naszego zespołu w Igrzyskach będzie dużym wyróżnieniem.

Wyniki:
Grupa A
SP Regimin – SP Bieżuń 7:15

Grupa B
SP 7 Ciechanów – SP 2 Płońsk 5:11
SP 2 Płońsk – SP 4 Mława 7:8
SP 4 Mława – SP 7 Ciechanów 15:15

Półfinały
SP Bieżuń – SP 2 Płońsk 11:6
SP Regimin – SP 7 Ciechanów 15:10

O III miejsce
SP 2 Płońsk – SP 4 Mława 12:10

Finał
SP Bieżuń – SP Regimin 16:9

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Bieżuń
2. SP Regimin
3. SP 2 Płońsk
4. SP 4 Mława
5. SP 7 Ciechanów

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB