Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Powiat. Oddział WORD w Mławie

2014-04-21 12:00:00 (ost. akt: 2014-04-18 10:22:01)
Prawdopodobnie już wkrótce skończą się wyjazdy do Ciechanowa kandydatów na kierowców. Egzamin na prawo jazdy będzie można zdawać w Mławie.

Prawdopodobnie już wkrótce skończą się wyjazdy do Ciechanowa kandydatów na kierowców. Egzamin na prawo jazdy będzie można zdawać w Mławie.

Autor zdjęcia: fot. arch.

Podziel się:

Koniec wyjazdów do Ciechanowa? Egzamin na prawko można będzie zdać w Mławie! W mieście powstanie oddział ciechanowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Mieszkańcy powiatu żuromińskiego też będą mogli z niego korzystać.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl


Obecnie mieszkańcy powiatu żuromińskiego egzamin na prawo jazdy zdają w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Kierowców w Ciechanowie. Wiąże cię to z licznymi wyjazdami przyszłych kierowców właśnie do oddalanego o około 70 km Ciechanowa. Wkrótce ma się to skończyć. Egzamin teoretyczny i praktyczny na prawo jazdy będzie można zdać w Mławie. W mieście powstanie oddział WORD – u. 7 kwietnia Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przychylił się do wniosku burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego i dyrektora WORD w Ciechanowie Anny Gwoździk o utworzenie terenowego oddziału Ośrodka. Mławska filia ma powstać na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Miasto udostępni plac manewrowy, a WORD oznakowanie, samochody oraz system informatyczny do egzaminu teoretycznego. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku w Mławie będzie można zdawać egzamin teoretyczny i praktyczny na prawo jazdy kategorii: AM, A1, A2, A, B1, B. Zdaniem burmistrza Mławy, możliwość przystąpienia do egzaminu w Mławie będzie dla mieszkańców dużym ułatwieniem i obniży ponoszone przez nich koszty. Mławski ratusz podkreśla jednak, że projekt jest w fazie wstępnej i w tej sprawie trzeba zrealizować jeszcze wiele formalności. Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Mławie Magdalena Grzywacz potwierdza, że oddział WORD w Mławie będzie służył również mieszkańcom powiatu żuromińskiego
- Będzie nam bardzo miło gościć mieszkańców powiatu żuromińskiego – mówi rzecznik mławskiego magistratu Magdalena Grzywacz – A zdawanie egzaminu może okazać się łatwiejsze, ponieważ Mława i Żuromin są miastami podobnymi do siebie – dodaje.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #1380237 | 178.42.*.* 22 kwi 2014 10:53

  A kiedy będą egzaminy w Żurominie ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zwykły szary człowieczek #1380084 | 95.49.*.* 21 kwi 2014 23:03

  No i bardzo dobrze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Chamszczanin #1379826 | 83.12.*.* 21 kwi 2014 12:32

  w końcu ktoś mądry zadecydował,że tak będzie-brawo!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz