Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Trzy dni zmagań gimnazjalistów

2014-04-23 12:15:49 (ost. akt: 2014-04-23 12:22:23)
Uczniowie trzecich klas gimnazjum piszą w tym tygodniu egzamin

Uczniowie trzecich klas gimnazjum piszą w tym tygodniu egzamin

Podziel się:

Przez trzy najbliższe dni uczniowie trzecich klas szkół gimnazjalnych będą pisali egzamin. W środę z wiedzy humanistycznej, w czwartek z wiedzy matematyczno – przyrodniczej, a w piątek z języka obcego.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Egzamin gimnazjalny odbywa się w Polsce od 2002 roku. Zdają go uczniowie trzecich klas gimnazjum. Termin oraz przebieg egzaminu ustala Centralna Komisja Egzaminacyjna. W tym roku, jak zawsze, egzamin odbędzie się w kwietniu. Tym razem jest to 23, 24 i 25 kwietnia. Zadaniem uczniów jest rozwiązanie testu pisemnego. W środę gimnazjaliści zdają część humanistyczną. Najpierw będą odpowiadać na pytania z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, a w drugiej części z języka polskiego. Drugi dzień egzaminu to test z wiedzy matematyczno – przyrodniczej. Ten sprawdzian testuje znajomość matematyki oraz biologii, geografii, chemii i fizyki. Natomiast w piątek uczniowie będą pisać test z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Uczniowie mają do wyboru poziom egzaminu. Jeśli jednak wybiorą język, którego uczyli się od początku szkoły podstawowej, muszą zdawać go na poziomie rozszerzonym. Egzamin z języka polskiego, matematyki oraz z języka na poziomie podstawowym trwa od 90 do 135 minut, natomiast z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z przedmiotów przyrodniczych od 60 do 80 minut. Z kolei czas egzaminu z języka na poziomie rozszerzonym wynosi od 60 do 90 minut. Dłużej egzamin piszą uczniowie ze specjalnymi trudnościami.

Przystąpienie do egzaminu stanowi warunek ukończenia gimnazjum, a jego wynik decyduje o przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. Wyniki będą znane w czerwcu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rodzic #1382309 | 83.6.*.* 25 kwi 2014 09:42

    a na egzaminie z historii w gimnazjum w Bieżuniu siedział p. Czajkowski - przecież to historyk z wykształcenia, czyżby dyrektor już zapomniał o tym

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz