Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Piłka nożna. Gospodarz nie był gościnny

2014-04-27 12:00:00 (ost. akt: 2014-04-25 09:06:21)
Siatkarki z Liceum z trenerem Mariuszem Milewskim

Siatkarki z Liceum z trenerem Mariuszem Milewskim

Podziel się:

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie wygrało II Międzypowiatowy turniej piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Starosty Żuromińskiego Janusza Welenca. Podopieczne Mariusza Milewskiego w finale wygrały z Zespołem Szkół nr 2 w Płońsku.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

W Hali Sportowej przy Licuem Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie odbył się II Międzypowiatowy turniej piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Starosty Żuromińskiego. Trzy zespoły miejscowe – gospodynie zmagań podopieczne Mariusza Milewskiego z LO Żuromin, zawodniczki ZSP Żuromin z trenerem Andrzejem Staroniem oraz Gimnazjum nr 1 w Żurominie z Marzeną Cholewińską, ponadto do stolicy powiatu żuromińskiego przyjechały zespoły z Mławy, Płońska oraz Lidzbarka. Sześć drużyn podzielono na dwie grupy, z których zwycięzcy mieli zmierzyć się w finale, a zespoły z drugich miejsc zagrały o miejsce trzecie.
Niezwykle wyrównana była grupa A, w której wszystkie drużyny miały po jednym zwycięstwie, a o tym kto zajmie pierwsze miejsce decydowały detale. Ostatecznie dzięki zwycięstwu 2:0 nad Gimnazjum nr 1 w Żurominie i przy porażce 1:2 z ZSP Żuromin z pierwszego miejsca w grupie awansował zespół z Płońska. Druga lokata przypadła w udziale żuromińskiemu gimnazjum w składzie z kilkoma zawodniczkami Rosario Lubowidz. W drugiej grupie emocji było mniej, bo od początku wysoką formę prezentowały gospodynie zmagań. LO Żuromin po dwóch gładkich zwycięstwach zajęło pierwsze miejsce, a zawodniczki Welu Lidzbark musiały zadowolić się miejscem drugim, które premiowało grą o miejsce trzecie w całej imprezie. Imprezę wygrały podopieczne Mariusza Milewskiego, które tego dnia były nie do pokonania. W finale poradziły sobie z ZS 2 Płońsk. Trzecie miejsce dla najmłodszych uczestniczek turnieju z żuromińskiego Gimnazjum.

Grupa A
ZS 2 Płońsk – ZSP Żuromin 1:2
ZSP Żuromin – G1 Żuromin 0:2
G1 Żuromin – ZS 2 Płońsk 0:2

Grupa B
LO Żuromin – ZS 4 Mława 2:0
ZS 4 Mława – Wel Lidzbark 0:2
Wel Lidzbark – LO Żuromin 0:2

O III miejsce
G1 Żuromin – Wel Lidzbark 2:0

Finał
LO Żuromin – ZS 2 Płońsk 2:0

Klasyfikacja:
1. LO Żuromin
2. ZS 2 Płońsk
3. G 1 Żuromin
4. Wel Lidzbark
5. ZSP Żuromin
6. ZS 4 Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB