Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Starosta pyta Ministra

2014-04-28 08:53:23 (ost. akt: 2014-04-28 08:57:58)
 Starosta Janusz Welenc zapytał Ministra Zdrowia o możliwość utworzenia płatnego ZOL – u

Starosta Janusz Welenc zapytał Ministra Zdrowia o możliwość utworzenia płatnego ZOL – u

Podziel się:

Starosta Janusz Welenc wnioskuje do Ministerstwa Zdrowia o zajęcie stanowiska w sprawie utworzenia płatnego Zakładu Pielęgnacyjno – Leczniczego w żuromińskim szpitalu. Zdaniem Welenca najpierw trzeba sprawdzić możliwości prawne w tej kwestii, a dopiero potem podjąć konkretne decyzje.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

O pomyśle dyrektora żuromińskiego szpitala Zbigniewa Białczaka na zagospodarowanie nieużywanej części Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego pisaliśmy już w Kurierze. Białczak chce, żeby 30 nieużywanych łóżek funkcjonowało na zasadach pełnopłatnych dla pacjentów. Za pobyt w takim Zakładzie pensjonariusze płaciliby z własnej kieszeni. Taki wariant dyrekcja przewiduje w przypadku niezakontraktowania całego ZOL – u przez Narodowy Fundusz Zdrowia. O kontrakt już od długiego czasu stara się Białczak ale bez efektów. Zaopiniować ten pomysł miała Rada Społeczna Szpitala. Jednak starosta, który jest jednocześnie przewodniczącym tej Rady dość sceptycznie do pomysłu podszedł. Jego zdaniem ZOL powstał dla mieszkańców powiatu żuromińskiego, a tych w większości nie będzie stać na płacenie za pobyt w placówce. Starosta ma również wątpliwości co do prawnych możliwości utworzenia komercyjnego zakładu. W tej sprawie skierował pismo do Departamentu Prawnego Ministerstwa Zdrowia. Starosta wnioskuje o zajęcie stanowiska w sprawie utworzenia w żuromińskim szpitalu takiego Zakładu. Opinia Ministerstwa ma rozstrzygnąć, czy w świetle obowiązującego prawa szpital w ogóle może prowadzić taką działalność.
- Dopiero jak będzie odpowiedź z Ministerstwa będziemy mogli ustosunkować się jako Rada Społeczna, ale również rada powiatu do kwestii wprowadzenia ZPL do statusu szpitala – mówi starosta Janusz Welenc.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Żenada #1384887 | 83.28.*.* 28 kwi 2014 21:40

  Żenada

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. uuu #1384719 | 77.222.*.* 28 kwi 2014 18:05

  odpowiedź na pytanie mcgregora .... brzmi- po to, aby zgarniać kasę , kaskę ,kesz.I to jest dobra odpowiedź...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mcgregor #1384544 | 193.111.*.* 28 kwi 2014 13:06

  cza Pan Starosta jest w stanie sam podjąć jakąkolwiek decyzję ? - o wszystko wysyła zapytania ! (patrz przypadek hali sportowej) ...to po co ten Starosta, Zarząd i ta cała rada ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz