Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Lubowidz. To nasza droga, nie można nas pomijać

2014-05-01 12:00:00 (ost. akt: 2014-04-30 09:12:20)
Radny z Lubowidza Andrzej Michalski poruszył na radzi temat informacji zawartych w Kurierze Żuromińskim

Radny z Lubowidza Andrzej Michalski poruszył na radzi temat informacji zawartych w Kurierze Żuromińskim

Podziel się:

Radny Andrzej Michalski z Lubowidza podczas ostatniej sesji cytował artykuł z Kuriera Żuromińskiego. Dlaczego? - Czujemy się pominięci – mówił radny – To my staraliśmy się o remont drogi w Zieluniu, a zasługi w artykule przypisywane są komuś innemu – tłumaczył.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl


Radni z Lubowidza podczas ostatniej sesji dyskutowali na temat artykułu z Kuriera Żuromińskiego. Uznali, że zostali celowo pominięci w wypowiedzi dyrektora delegatury Urzędu Marszałkowskiego Rafała Woźnowskiego, który nie wymienił Gminy Lubowidz, jako współwykonawców remontu drogi w Zieluniu.

Notka niezgody
Oburzenie radnych z gminy Lubowidz wywołała notka prasowa autorstwa Ewy Jabłońskiej z 9 kwietnia „Będzie nowa droga, rondo i chodniki”. W artykule wypowiada się Rafał Woźnowski dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego. Woźnowski podkreśla zasługi Urzędu Marszałkowskiego przy budowie drogi.
- Dyrektor nie wspomina o zabiegach radnych i wójta Lubowidza, o naszym wkładzie finansowym do tej inwestycji. Jesteśmy oburzeni – mówił Michalski.
- Gdyby to byłą wypowiedź osoby obcej, można by machnąć ręką – wtórował wójt – Mówił to jednak ktoś, kto z nami pracował. Również przy uchwałach i porozumieniach dotyczących drogi w Zieluniu.
Radni wyrazili swój żal, że wieloletnie zabiegi samorządowców nie zostały uwzględnione w wypowiedzi Woźnowskiego. Pamiętać jednak należy, że Rafał Woźnowski pracuje dla Urzędu Marszałkowskiego i nie ma obowiązku wspominać w swych wypowiedziach o pracach gminy.
Takiego obowiązku nie miała również autorka artykułu, która bazowała na informacjach pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego, bo to właśnie ten Urząd jest odpowiedzialny za budowy i remontu dróg wojewódzkich.


3 lata naszych zabiegów

Za to teraz, kiedy byliśmy świadkami oburzenia władz samorządowych Lubowidza, z przyjemnością o staraniach Gminy piszemy.
Radni są przekonani, że ich wkład w budowę drogi, chodników i kanalizacji w Zieluniu jest nieoceniony.
- To my już od 2011 roku pertraktowaliśmy z Marszałkiem, żeby zajął się tą drogą. I już wtedy otrzymaliśmy obietnice, że droga będzie remontowana – tłumaczy wójt Lubowidza Krzysztof Ziółkowski.
Gmina ma również wkład finansowy w budowę drogi. Na plany budowy chodnika i kanalizacji oraz mapy Gmina wydała 65 tys. zł.
Ponadto, co chyba najważniejsze, to radni i wójt zajęli się pozyskiwaniem gruntów pod budowę drogi od mieszkańców Zielunia, które następnie przekazali Urzędowi Marszałkowskiemu.
- W tę inwestycję wszyscy włożyliśmy wiele wysiłku – mówi radny Michalski – Bylibyśmy usatysfakcjonowani, gdyby na ten temat w Kurierze ukazała się jakaś informacja – dodaje radny.
Satysfakcji radnego czynimy zadość.


Podziękowania dla Ireny Bartkowskiej
Pozytywnym zdarzeniem podczas lubowidzkiej sesji były podziękowania składane przez wójta Ziółkowskiego dla mieszkanki Lubowidz Ireny Bartkowskiej.
- Ta pani bezpłatnie oddała naszej Gminie swoje grunty. To niespotykane we współczesnym świecie – mówił wójt – Dla pani Ireny Bartkowskiej głębokie ukłony ode mnie i od całej rady – dodał Ziółowski.
Grunty otrzymane od Ireny Bartkowskiej były jednymi z ostatnich, jakie pozyskała gmina. Podczas sesji radni stosowną uchwałą przekazali tę ziemię Urzędowi Marszałkowskiemu.

- To manipulacja – mówi wójt

Wójt Ziółkowski również odniósł się do wypowiedzi Rafała Woźnowskiego w Kurierze. Dość radykalnie uznał, że jest ona manipulacją.
- Celowo się próbuje zabrać nam nasze zasługi, pomniejszyć nasz sukces, żeby samemu zyskać politycznie naszym kosztem – tłumaczył wójt – To jest postępowanie niehonorowe. Zastanawiam się, czy marszałek jest świadomy, kto go reprezentuje? Ktoś kto jeszcze w Urzędzie Marszałkowskim musi za pomocą mapy szukać swojego biurka wygłasza takie sądy. My przez tyle lat próbowaliśmy, staraliśmy się, a on pojechał do Ciechanowa i załatwił. Nie wierzcie w takie rzeczy – mówił Ziółkowski.
Swoją cegiełkę wrzucił też przewodniczący rady gminy Michał Zieliński.
- Przykro się czyta w gazecie, że osoba, która miała zerowe zaangażowanie i wkład w ten projekt, przypisała sobie sukces budowy i remontu drogi. Rada została pominięta. Wszystkie nasze działania zostały pominięte: wkład finansowy przekazanie gruntów. To jest niegodne – mówił Zieliński.

Trzy tygodnie temu przekazaliśmy Czytelnikom kuriera informację, że w Zieluniu będzie nowa droga, chodniki, rondo, kanalizacja. To ogromna wielomilionowa inwestycja i informacja niezwykle radosna. To sukces. A sukces, jak wiadomo nie od dziś, ma wielu ojców.

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do uwaga #1390663 | 83.24.*.* 7 maj 2014 17:44

  kogo straszysz? pana starostę, że przedstawił fakty, panią redaktor, że podała je do publicznej wiadomości, czy czytelników za to, że w końcu o tych faktach przeczytali???

  Ocena komentarza: warty uwagi (32) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. UWAGA #1390201 | 178.183.*.* 6 maj 2014 23:48

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Komentując artykuły proszę mieć na uwadze, że zgodnie z art. 212 kodeksu karnego zniesławienie podlega karze do dwóch lat więzienia.

  1. list #1390170 | 178.42.*.* 6 maj 2014 23:03

   Aby do listopada i do lamusa w odstawke.

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. aaa #1387664 | 83.28.*.* 3 maj 2014 13:42

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Przyganiał kocioł garnkowi!

  3. KRZYK #1387582 | 46.204.*.* 3 maj 2014 11:19

   O co ten krzyk, wkład Gminy Lubowidz to 65 tys. zł to jakieś 1% może 1,5 % całej inwestycji, krzyk to kampania wyborcza rozpętana już przez Z. oj strach w oczach STRACH

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (21)