Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Rada jednogłośna. „Tak” dla Welenca i Zarządu

2014-05-02 08:22:19 (ost. akt: 2014-05-02 08:25:08)
Rada Powiatu udzieliła absolutorium Zarządowi

Rada Powiatu udzieliła absolutorium Zarządowi

Podziel się:

Rada Powiatu Żuromińskiego udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu za wykonanie budżetu w 2013 roku. Trzeci raz z rzędu w tej kadencji Zarząd Powiatu spotkał się ze stuprocentowym poparciem radnych.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Na sesji Rady Powiatu Żuromińskiego 25 kwietnia, radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu w 2013. Po zapoznaniu się z planem finansowym powiatu, sprawozdaniem z wykonania budżetu, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, Komisji Planowania Budżetu i Finansów oraz Komisji Rewizyjnej odbyło się głosowanie. Wszyscy radni podnieśli rękę za udzieleniem absolutorium. Tak jak w ubiegłym roku i w roku 2012 radni byli jednomyślni.

Bodenszac nie rzucił kamieniem

Pozytywnie na temat wykonania budżetu wypowiada się radny Michał Bodenszac
- Moim zdaniem budżet należy uznać za wykonany prawidłowo. Dość mocnym punktem jest poziom 13,5% wydatków inwestycyjnych z wszystkich wydatków budżetu - mówił na sesji radny Michał Bodenszac – Nad budżetem pracowała cała rada, każdy mógł go zmienić, więc jeśli ktoś jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień, ja rzucać nie będę – mówił radny.

Bodenszac podkreślił również, że będzie głosować za udzieleniem absolutorium przede wszystkim dla Starosty jako głównego projektanta budżetu.

Przewodniczący ma takie samo zdanie

Przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego Jerzy Rzymowski jest również zadowolony z wykonania budżetu w ubiegłym roku.
- W imieniu Klubu Radnych PSL uważam, że opinia radnego Michała Bodenszaca w pełni wyczerpuje to, co o tym budżecie można powiedzieć – mówił Jerzy Rzymowski – Ja tylko dodam, że samorządy borykają się z problemami i często nie mogą dopiąć budżetu, tym bardziej nasz jest wart pochwały.

Wiceprzewodniczący rady Ireneusz Rejmus zwrócił również uwagę na dobra współpracę Powiatu z innymi samorządami w powiecie żuromińskim w kwestii wspólnych inwestycji.

Starosta dziękuje

Zdaniem Starosty Janusza Welenca na realizację budżetu ma wpływ wiele osób.
- Na dobre wykonanie budżetu składa się wysiłek wielu osób, nie tylko samego Zarządu i starosty – mówił starosta Janusz Welenc.
Dziękował radnym, Komisji Rady Powiatu, pracownikom, skarbnik powiatu oraz całemu Wydziałowi Budżetowemu Starostwa
- Często się mówi, że nasza skarbnik jest żelazna, ale ona taka właśnie musi być, bo prawo wyznacza ramy, w których można się poruszać – mówił Welenc.

Budżet mały, ale perspektywiczny

Starosta Janusz Welenc podkreślił, że budżet powiatu nie jest duży, a z drugiej strony oczekiwania mieszkańców nie są małe
- Mamy najmniejsze dochody i najmniejszy budżet ze wszystkich powiatów w województwie mazowieckim, a aspiracje i potrzeby mieszkańców powiatu żuromińskiego niczym się nie różnią od tych w powiatach podwarszawskich – mówił Welenc.
Starosta mówi o budżecie z 2013 roku, że nie ograniczał się tylko do realizacji bieżących zadań, ale wykraczał w przyszłość
- Myślenie Zarządu wykracza poza trwanie tej kadencji, budujemy przyszłość również na kolejne 4, 5, 6 lat. Nie ograniczamy się do tworzenia tej kadencji – mówił starosta.

Można powiedzieć, że absolutorium udzielone w tym roku jest historycznym momentem, ponieważ to ostatnie takie głosowanie w tej kadencji.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do koledzy #1407628 | 83.28.*.* 31 maj 2014 19:19

  Chciałeś napisać ze wyborcy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. koledzy #1407349 | 46.112.*.* 31 maj 2014 11:41

  Absolutorium jest tylko za wykonanie budżetu nic innego, bo za całokształt ocene wystawia ludzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. he he #1388596 | 31.174.*.* 4 maj 2014 21:35

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jeśli w społeczeństwie mamy jednego mądrego i dziewięć ku...ew to w demokracji mamy ku.......wski rząd.Trzeba to przełożyć na obywateli.qov

  1. lux #1388595 | 83.6.*.* 4 maj 2014 21:34

   jak się ma swoje owieczki to można się spodziewać że będzie tak jak baca im zagra.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ale #1387672 | 83.28.*.* 3 maj 2014 13:56

   ,,Można powiedzieć, że absolutorium udzielone w tym roku jest historycznym momentem,ponieważ to ostatnie takie głosowanie w tej kadencji" Czyżby prorocze słowa na jesień?

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (10)