Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Minisiatkówka. „Czwórka” Sokoła awansowała

2014-05-03 12:00:00 (ost. akt: 2014-05-02 09:03:08)
Zawodnicy Sokoła grają coraz lepiej

Zawodnicy Sokoła grają coraz lepiej

Podziel się:

W Międzyborowie odbył się drugi turniej eliminacyjny minisiatkarzy do finałów Mazowsza w turnieju z cyklu Kinder+ Sport. Siatkarska „czwórka” Sokoła Żuromin zajęła drugie miejsce w turnieju. Dzięki temu podopieczni Zbigniewa Truszczyńskiego awansowali do II ligi.

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Drużyny siatkarskich „czwórek”, które po poprzednim turnieju zostały podzielone na ligi rozpoczęły zmagania. Międzyborów był areną zmagań dla zespół III ligi, w której to rywalizuje przedstawiciel powiatu żuromińskiego Sokół Żuromin. Podopieczni Zbigniewa Truszczyńskiego mierzyli się w ciągu dwóch dni z pięcioma przeciwnikami. Najmniej udanym meczem dla naszego zespołu była pierwsza potyczka z Huraganem Wołomin.
- Zagraliśmy na przyzwoitym poziomie i pomimo pewnych trudności w pierwszym meczu, które dotyczyły nowych ustawień (wraz z drugim turniejem obowiązują przepisy określające ustawienie zawodników w strefach) poradziliśmy sobie, przegrywając tylko jedno spotkanie – mówi Zbigniew Truszczyński.
Właśnie ten pierwszy pojedynek Sokół przegrał 25:20. Kolejne to tylko zwycięstwa. Zdecydowanie lepsza postawa, dobry serwis, rozegranie i atak pozwoliły na zwycięstwa nad dwoma warszawskimi zespołami Plasem II oraz Metro V i Polonezem Wyszków oraz z Konstancinem Jeziorna.

Opinia trenera

Zbigniew Truszczyński

To był ponownie dobry występ naszych siatkarzy w cyklu rozgrywek Kinder + Sport. Tym razem zespoły rywalizowały już w ligach, do których zakwalifikowały się po pierwszym turnieju. Gra młodych zawodników Sokoła już od jakiegoś czasu nie spada poniżej pewnego poziomu. Poprawiliśmy znacząco rozegranie i atak, dzięki czemu kończymy więcej piłek w pierwszej akcji. Z tego należy się tylko cieszyć, bo nic tak nie mobilizuje do solidnego treningu, jak świadomość, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Myślę, że chłopcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i na kolejnym turnieju powalczą o awans do pierwszej ligi.

Skład: Patryk Ejnik, Cezary Jędrzejczak, Hubert Ciesielski, Jakub Dobrosielski, Bernard Ossowski, Marcin Kowalski
Trener: Zbigniew Truszczyński

Wyniki:
Sokół Żuromin – Huragan I Wołomin 20:25
Sokół Żuromin – Plas II Warszawa 25:17
Sokół Żuromin – Metro V Warszawa 25:18
Sokół Żuromin – Polonez Wyszków 25:16
Sokół Żuromin – Konstancin Jeziorna 25:6

Kolejność końcowa turnieju (III ligi)
1. Huragan I Wołomin – awans do II ligi
2. Sokół Żuromin – awans do II ligi
3. Plas II Warszawa
4. Polonez Wyszków
5. Metro V Warszawa – spadek do IV ligi
6. Konstancin Jeziorna – spadek do IV ligi

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB