Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Żuromin. Ponad 3 miliony złotych na informatyzację szpitala

2014-05-05 08:47:38 (ost. akt: 2014-05-05 08:51:17)
Proces informatyzacji szpitala nabiera tempa. Do placówki trafił sprzęt i trwa jego instalacja

Proces informatyzacji szpitala nabiera tempa. Do placówki trafił sprzęt i trwa jego instalacja

Autor zdjęcia: fot. www.szpital-zuromin.pl

Podziel się:

W żuromińskim szpitalu trwa budowa zintegrowanego systemu informatycznego. Dzięki temu już wkrótce pacjenci będą mieli możliwość zarejestrować się do lekarza za pośrednictwem internetu, a placówka wzbogaci się o nowy sprzęt. Koszt inwestycji to ponad 3 miliony złotych.

Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierzurominski.pl

Szpital w Żurominie jest w trakcie wdrażania najnowocześniejszego systemu informatycznego. Inwestycja jest bardzo kosztowna. Pochłonie ponad 3 miliony złotych. Żuromińska placówka na realizację tej inwestycji otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie ponad 2,7 mln. Projekt pod nazwa „Wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego w SP ZZOZ w Żurominie” dyrektor szpitala Zbigniew Białczak złożył w 2012 roku. Szpital znalazł się na liście rankingowej opublikowanej przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych wśród 16 placówek, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Przyspieszenie e-Rozwoju Mazowsza”. Dzięki temu będzie możliwe wdrożenie w całym szpitalu, poradniach i gminnych ośrodkach zdrowia nowych technologii informatycznych i elektronicznych do realizacji usług zdrowotnych, nowoczesne zarządzanie procesami medycznymi i wiele innych. Zostanie zakupiony nowy sprzęt komputerowy, oprogramowanie i system informatyczny. Możliwe będzie również wprowadzenie nowego elektronicznego systemu rejestracji pacjentów u lekarzy. Pojawią się infokioski, czytniki i drukarki kodów kreskowych oraz opaski dla pacjentów. Na rozpoczęcie wdrażania tego systemu trzeba było trochę czekać, ale teraz prace już się rozpoczęły. Obecnie została zainstalowana sieć logiczna (LAN) oraz elektryczna w poradniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, poradniach specjalistycznych, w laboratorium, w oddziałach: wewnętrznym, rehabilitacyjnym i dziecięcym oraz w pomieszczeniach administracji. Do szpitala trafił również sprzęt komputerowy. Serwery zostały zainstalowane i są obecnie testowane.
Następnym etapem procesu informatyzacji będzie podłączenie całej sieci, testowanie systemu informatycznego w części medycznej i administracyjnej, zainstalowanie kontroli dostępu i rejestratora czasu pracy. Zostaną przeprowadzone również szkolenia wszystkich pracowników żuromińskiego szpitala.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 123 #1389777 | 178.183.*.* 6 maj 2014 14:32

  I co z tej INFORMATYZACJI skoro do lekarz czeka się miesiąc czasu . I jak się do niego dostaniesz to nie wiesz po co przyszedłaś bo po chorobie już nie ma śladu ... ,a On popatrzy Ci w oczy ze zdziwieniem i powie - ja tu nic nie widzę...

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zlekkazawiany #1389547 | 77.255.*.* 6 maj 2014 08:57

   Recepcję masz w hotelu. W rejestracji i tak musi być pani która obsłuży kompy. Chyba nie myślisz że każdy sam wejdzie do " recepcji" , pogrzebie w komputerze i sam się zarejestruje.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. karla #1389370 | 31.61.*.* 5 maj 2014 21:56

   Czas najwyższy i tak byly do niczego i do tego bardzo nieprzyjemne

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. pacjent #1389112 | 83.28.*.* 5 maj 2014 16:12

   Czy dobrze zrozumiałem że Panie z recepcji pójdą na bezrobocie?

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)