Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Marzena Więckowska na kolejną kadencję. Co najmniej

2014-05-05 08:52:24 (ost. akt: 2014-05-05 09:17:44)
Marzena Więckowska znowu będzie prezesem

Marzena Więckowska znowu będzie prezesem

Autor zdjęcia: Adam Ejnik

Podziel się:

Marzena Więckowska jednogłośnie została wybrana prezesem żuromińskiego oddziału powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Sądząc po aplauzie, z jakim przyjęto nową – starą prezes, nie jest to kadencja ostatnia.

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze, jak sama nazwa wskazuje, składa się z dwóch części. W pierwszej prezes i Zarząd składają sprawozdanie ze swojej działalności, w drugiej wybierany jest nowy Zarząd.

Sprawozdanie 2010 – 2014

Ustępująca Prezes i Zarząd mieli się czym pochwalić. Podczas czteroletniej kadencji (2010 – 2014) żuromińskie ZNP często musiało stawać w obronie nauczycieli i całych szkół. Dość wspomnieć o likwidacji szkół w Sokołowym Kącie oraz w Sadłowie. To między innymi dzięki wstawiennictwu ZNP niemal wszyscy nauczyciele znaleźli pracę w innych placówkach.
Na głowie Zarządu było organizowanie uroczystości nauczycielskich, przystępowanie do protestów szkolnych, uczestniczenie w awansie zawodowym nauczycieli. Zasługą tego Zarządu było zorganizowanie i założenie Zespołu Artystycznego, który uświetniał wiele imprez nie tylko powiatowych. W skład tego Zespołu wchodzi 54 muzyków, którzy koncertowali w salach, kościołach i w plenerze.
Powiatowy oddział ZNP pochwalić się również może nowymi członkami Związku. Obecnie oddział liczy 358 członków czynnych i 50 emerytów zrzeszonych w sekcji oddziałowej i w ogniskach gminnych w Lubowidzu i Siemiątkowie.

Marzena Więckowska nie omieszkała wspomnieć o dobrej współpracy Związku z instytucjami powiatowymi, a przede wszystkim z władzami samorządowymi.
Potwierdził tę wypowiedź burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek, który podziękował Zarządowi za współpracę, podkreślając jak ważną, a jak czasami niewdzięczną rolę w społeczeństwie nauczycieli pełni Związek, i jednocześnie jak ważną i niedocenianą rolę pełnią nauczyciele.

Sprawozdanie Marzeny Więckowskiej i ustępującego Zarządu spotkało się z aplauzem, co zapowiadało, że władze Związku nie zmienią się.


Więckowska prezesem

Po obiadowej przerwie delegaci powołani ze swoich ognisk (44 delegatów) wybierali nowy Zarząd. Niespodzianek nie było. Prezesem została (jednogłośnie!) Marzena Więckowska, a w Zarządzie znaleźli się: Danuta Pekról, Sławomir Dąbrowski, Beata Cegiełka, Barbara Czerwińska, Mirela Rzymowska, Iwona Szkolmowska – Retkowska, Nina Sadowska, Jolanta Brodzińska, Beata Gronkiewicz, Edyta Gołębiewska i Tamara Grześkiewicz.

W obu przypadkach wybór był jednogłośny. Świadczy to o ogromnej jedności w oddziale. Delegaci w samych superlatywach wypowiadali się o prezes Marzenie Więckowskiej. Że jest świetnym organizatorem, że prężnie działa, że nie ma dla niej przeszkód nie do przejścia. Delegaci nie wyobrażali nawet sobie, że ktoś inny mógłby prezesować powiatowemu ZNP.
Więckowska podniosła rzuconą rękawicę.

- Nie mam nic przeciwko prezesowaniu podczas kolejnej kadencji – mówiła – To ciężka praca, ale sprawiająca ogromną satysfakcję.

Podczas wyborczej części zebrania delegaci wybrali również komisję rewizyjną. W jej skład weszli: Marcin Krasiński, Marek Domżalski, Eugeniusz Górniak, Anna Kowalczyk i Katarzyna Jabłońska. Na zjazd wojewódzki oddelegowani zostali natomiast prezes Marzena Więckowska oraz Barbara Czerwińska.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czer #1388944 | 178.42.*.* 5 maj 2014 11:50

    Jednomyślnie jak za komuny!

    Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)