Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Jak kupujemy opony letnie?

2014-05-07 21:30:35 (ost. akt: 2014-05-07 21:35:11) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Jednym z najważniejszych elementów naszych samochodów są opony. To one mają bezpośredni kontakt z podłożem, a także przenoszą siły napędowe i siły hamowania na nawierzchnię, po której porusza się pojazd. Z tego względu przy ich kupowaniu powinniśmy zadbać o nabycie takiego modelu, który zapewni odpowiednie parametry jezdne i trakcyjne, a także będzie gwarantował bezpieczeństwo poruszania się po drodze. Jak jednak zwykle Polacy kupują opony?

Najważniejszy rozmiar

Dla przeciętnego kierowcy przy kupowaniu opon do samochodu, czy to opon letnich czy zimowych, kluczowe znaczenie ma rozmiar ogumienia. Jeśli pasuje do pojazdu, kierowca bez zastanowienia może je zakupić. Należy jednak wiedzieć, że opony optymalne do naszego samochodu muszą charakteryzować się dodatkowo odpowiednimi parametrami indeksu nośności i prędkości, a opona musi mieć właściwą szerokość i profil. Nie należy zapominać o tym, że opony są klasyfikowane w grupach: letnie, zimowe i wielosezonowe. Wyróżnia się ogumienie diagonalne i radialne, jak również przeznaczone do samochodów terenowych. W gąszczu różnorodnych parametrów można się zgubić, dlatego ważne jest, aby właściwie zinterpretować parametry opon, które umieszczane są na ich etykietach.W sklepie tradycyjnym czy internetowym?

Panuje powszechne przekonanie, że w sklepach tradycyjnych można kupić opony drożej niż za pośrednictwem zdalnych kanałów sprzedaży, ale za to można skorzystać z profesjonalnego doradztwa ekspedienta. Klienci bardziej ufają sprzedawcom w sklepach stacjonarnych, kiedy mogą z nimi porozmawiać w sposób bezpośredni, niż wskazówkom udzielanym im przez wirtualnego doradcę.

Kierując się względami ekonomicznymi, coraz częściej konsumenci sięgają po ofertę online. Na przykład serwis Oponeo ma w swojej ofercie opony letnie , zimowe czy całoroczne w różnych rozmiarach i wyposażone w odmienny wzór bieżnika. Można więc wybrać w sklepie internetowym takie opony, które spełnią wszelkie wymagania użytkownika. Kierowca nie musi przy tym wiedzieć, jakich dokładnie poszukuje, ponieważ może skorzystać z podpowiedzi porównywarki i wyszukiwarki. To wygodny sposób na zakup ogumienia, bowiem zostanie ono dostarczone pod adres wskazany przez klienta nawet bezpośrednio do warsztatu wulkanizacyjnego, gdzie kierowca będzie chciał zmienić dotychczasowe opony na nowe kupione online.


Materiał zewnętrzny