Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Lutocin. Przedszkolaki wyśpiewały nagrody

2014-05-09 08:04:43 (ost. akt: 2014-05-09 08:11:03)
Uczestnicy i organizatorzy konkursu w pamiątkowej fotografii

Uczestnicy i organizatorzy konkursu w pamiątkowej fotografii

Podziel się:

Przedszkole w Lutocinie zorganizowało konkurs piosenki dla przedszkolaków. Dzieci startowały w dwóch kategoriach. W starszej zwyciężył duet Barbara Żachowska, Natalia Mińska, w młodszej Oliwia Welenc.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej „Z przyrodą za pan brat” to jedno z działań realizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Mały artysta”. 29 kwietnia w Samorządowym Przedszkolu w Lutocinie przedszkolaki zaprezentowały swoje wokalne umiejętności. W konkursie wzięły udział 4, 5, 6 –latki z przedszkola w Lutocinie oraz oddziałów przedszkolnych z Przeradza, Swojęcina, Jonnego i Chraponi.
- Przyjście nowej pory roku, poprawa pogody i wiosenne słońce znacznie ożywiły atmosferę i nastroje wychowanków przedszkola w Lutocinie. Każdy dzień przynosi nowe pomysły i działania rozwijające twórczą aktywność dzieci – pisze do nas Bożena Janicka z przedszkola w Lutocinie.
Dalej czytamy, że dzieci prezentowały się znakomicie.
„W fantazyjnych strojach zwierzątek, kwiatków, leśnych duszków i innych postaci prezentowały swoje umiejętności wokalne oraz postawy małych miłośników przyrody. Prosto i szczerze wyraziły swe uczucia względem otaczającej przyrody, zainteresowanie losami środowiska, postawę wobec nie zawsze właściwych działań człowieka.”
W konkursie wzięło udział 23 małych artystów. Profesjonalne jury, w skład którego wchodzili nauczyciele muzyki szkół z terenu gminy Lutocin: Kamil Puszcz, Renata Szymańska, Bożena Janicka, wyłoniło zwycięzców:
- w kategorii 6 lat:
I miejsce - Żachowska Basia, Mińska Natalia
II miejsce – Kwiatkowska Julia, Stankiewicz Hubert
III miejsce – Skowrońska Kamila
Wyróżnienia: Pacholec Wiktoria, Karolewski Dawid, Borowska Anna, sokołowski Paweł, Zmarzły Dawid, Graczyk Weronika, Gałka Julia, Góralska Dominika
- w kategorii 4-5 lat:
I miejsce – Welenc Oliwia
II miejsce – Pesta Zuzanna, Jaskuła Michał
III miejsce – Staniszewski Dominik, Jędrzejak Hubert, Czarnecka Lidia
Wyróżnienia: Kalkowska Nikola, Stankiewicz Aleks, Prejs Anita
Wszyscy uczestniczy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Przedszkole Samorządowe w Lutocinie.
Dyrektor Przedszkola Samorządowego dziękuje nauczycielkom oddziałów przedszkolnych z gminy Lutocin za współpracę oraz zaangażowanie i przygotowanie wychowanków do konkursu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB