Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Chamsk. Tragiczny wypadek pod Chamskiem. Mężczyzna nie żyje

2014-05-09 08:17:58 (ost. akt: 2014-05-09 08:32:29)
Wypadek pod Chamskiem renault clio uderzył w drzewo. Kierowca zmarł w szpitalu

Wypadek pod Chamskiem renault clio uderzył w drzewo. Kierowca zmarł w szpitalu

Podziel się:

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę na trasie Żuromin – Bieżuń. W wypadku zginął 65 – letni mężczyzna. Według wstępnych ustaleń policji to on był sprawcą wypadku.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

- Nie wiem, co się stało... Ja go nawet dobrze nie widziałam... To była chwila... Usłyszałam pisk i wielki huk – mówiła na miejscu wypadku 37 – letnia mieszkanka powiatu żuromińskiego. To ona kierowała samochodem marki Opel Astra. Brała udział w wypadku, ale jej nic się nie stało.
37 – latka skręcała właśnie z głównej drogi. Jechała od strony Żuromina i kierowała się w stronę miejscowości Chamsk – Parcele. Gdy nagle z jej lewej strony pojawił się samochód. Kierowca Renault Clio próbował uniknąć wypadku, ostro hamował. Nagle kierowca, był nim 65 – letni mieszkaniec Kamienia Dużego w powiecie iławskim stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo.
Do zdarzenia doszło w sobotę 3 maja około 15:30. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratownicze. 65-latek jeszcze żył. Próbowano go ratować. Strażacy podawali tlen, ale już na miejscu wypadku mężczyzna tracił życie. Zmarł po kilku godzinach w szpitalu w Żurominie.

Winna ofiara
Mamy już wstępną ocenę zdarzenia. Według analizy policji winny wypadku był 65 - latek.
- Nie mamy na tę chwilę wątpliwości, że winnym wypadku był kierowca renault clio. Mężczyzna wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Tuż przed skrzyżowaniem. W miejscu, gdzie mamy ciągłą linię zabraniającą takiego manewru – tłumaczy Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego starszy aspirant Jan Składanowski – Oczywiście śledztwo jeszcze trwa i mogą pojawić się dodatkowe okoliczności, o których nie wiemy – dodaje policjant.
Jedna z najbardziej prawdopodobnych wersji wydarzeń brzmi tak: kierowca renault clio rozpędził się i dojeżdżał do hamującego opla astry. W pewnym momencie mężczyzna postanowił wyprzedzić opla. Widocznie nie zauważył kierunkowskazu lub ten nie został włączony. Kiedy zorientował się, że opel skręca w lewo 65- latek zaczął hamować (ślady hamowania wyraźnie widoczne są na długości kilkunastu metrów. W newralgicznym momencie jego samochód został trącony przez astrę (na oplu są ślady kontaktu samochodów) i odbił w lewo. Następnie clio uderzył w drzewo.

Na miejscu bardzo szybko pojawił się patrol policji. Okazało się, ze policjanci z drogówki, jadąc do Żuromina, chwilę wcześniej mijali oba pojazdy.

Komentarze (37) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec Żuromina #1402040 | 79.189.*.* 24 maj 2014 10:46

  Ludzie czytajcie z zrozumieniem skręcała , ale czy skręciła widać było na zdjęciu że nie , a nie wyprzedza się na podwójnej ciągłej , a czy osoba która napisała ten artykuł zadała pytanie . Czy patrzyła pani w lusterko? Nie tylko uczestniczka tego wypadku odpowiedziała że nawet dobrze go nie widziała czyli musiała widzieć go w lusterku i to musiała być duża prędkości skoro były ślady hamowania i chciał ten pan wyminąć ten samochód ale stało się to co stało i nie ma co drążyć tematu bo nie zapominajmy że takimi swoimi sugestiami i przypuszczeniami można dołować tą kobietę i również nie powinno się źle mówić o zmarłym człowieku był faktycznie starszy wieku już ten człowiek i mógł się źle poczuć i nie ma co wnioskować bo co się stało to już się nie odstanie .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. darr #1401746 | 78.88.*.* 23 maj 2014 20:34

  kurierze zajmij się drogą do Bieżunia . Masakra.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. http://www.wzu.org.pl/ #1400996 | 178.183.*.* 22 maj 2014 22:25

  http://www.wzu.org.pl/

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. pik #1396909 | 5.173.*.* 16 maj 2014 15:06

  http://www.parafiazuromin.pl/

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. zły do dk1970 #1396822 | 87.205.*.* 16 maj 2014 13:37

  ja pisze tak jak wy jeździcie :-))

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (37)