Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Sukces uczniów z Zielonej

2014-05-13 15:45:36 (ost. akt: 2014-05-15 15:03:45)
Uczniowie z Zielonej wygrali swoje konkurencje podczas Olimpiady

Uczniowie z Zielonej wygrali swoje konkurencje podczas Olimpiady

Podziel się:

Mateusz Sokołowski oraz Tomasz Tuszyński z ZSP Zielona zajęli pierwsze miejsca w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Tym samym uczniowie będą reprezentować szkołę w eliminacjach centralnych w Krakowie.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

Ogromny sukces odnieśli uczniowie z Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych w Zielonej. Dwóch z nich zwyciężyło w swoich blokach tematycznych i awansowało do zawodów centralnych w Krakowie. Szkoła zajęła w konkursie III miejsce.
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla Szkół Rolniczych. Eliminacje okręgowe odbyły się 11 kwietnia w Olsztynie w Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie na Wydziale Kształcenia Środowiska i Rolnictwa. W eliminacjach okręgowych startowało 127 uczniów z 38 szkół rolniczych.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej reprezentowało 10 uczniów. Startowali oni w następujących blokach tematycznych:
a) Produkcja roślinna- Tuszyński Tomasz i Klimek Marcin - klasa IV TR;
b) Produkcja zwierzęca- Sokołowski Mateusz - klasa III TR i Szymański Łukasz - klasa IV TR;
c) Mechanizacja rolnictwa - Konarzewski Damian- klasa I TR i Gorlewski Rafał - klasa IV TR;
d) Agrobiznes - Narewski Radosław- klasa IV TA, Czarnomska Emila- klasa II TE, Sznajderowski Łukasz- klasa IV TE, Biesalska Magdalena- klasa III TE.
Mateusz Sokołowski i Tomasz Tuszyński zajęli pierwsze miejsca i zostali zakwalifikowani na eliminacje centralne, które odbędą się na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, na terenie ZSCKR w Nawojowej w dniach 6-7 czerwca 2014 r.
Nauczycielem przygotowującym ucznia z produkcji zwierzęcej jest Natalia Karpińska, a z produkcji roślinnej Andrzej Tusiński.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB