Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Żuromin. Co się stało w Polo Markecie?

2014-05-16 08:51:56 (ost. akt: 2014-05-20 12:41:28)
Klientka uważała, że jej towar ważył za dużo o 20 dkg

Klientka uważała, że jej towar ważył za dużo o 20 dkg

Autor zdjęcia: fot. mo

Podziel się:

Waga w żuromińskim Polo Markecie mylnie wskazuje – poinformowała nas Czytelniczka. Jej zdaniem waga zawyża ciężar produktów. Czytelniczka czuje się oszukana. Kategorycznie zaprzecza natomiast rzecznik sklepu. - Waga w placówce przy ul. Warszawskiej w Żurominie działa prawidłowo – mówi Katarzyna Ciszewska-Masianis Specjalista ds. PR Polo Marketu.

Maciej Zaremba
redakcja@kurierzurominski.pl

O zawyżaniu wagi produktów w żuromińskim Polo Markecie poinformowała redakcje Czytelniczka. W piątek 9 maja robiła zakupy. Tego dnia kupowała cytrynę. Zważyła ją na wadze przy stoisku owocowo – warzywnym, żeby wydrukować jej cenę. Była zaskoczona, że jedna cytryna waży 35 dkg
- Najpierw zdziwiła mnie waga jednej średniej cytryny, bo wiem, że zawsze ważyła od 10 do 15 dkg, a dzisiaj mi waga wskazała 35 dkg. Nie mogłam w to uwierzyć, więc jeszcze raz wydrukowałam nalepkę z wagą i ceną - bez zmian – informuje nas pani Joanna - Pomyślałam, że może jest jakaś "nabita" i dlatego jest ciężka. Później dwa małe jabłka zaważyły pół kilograma i też jakoś sporo to mi wydało się, ale wzięłam jeszcze trzy małe marchewki, które też zaważyły ponad pół kg, zapłaciłam za to w kasie i udałam się do domu – relacjonuje.

W domu kobieta zważyła kupione warzywa na swojej kuchennej wadze. To, co zobaczyła, bardzo ją zdziwiło. Okazało się, że wszystkie miały zawyżona wagę o 20 dag.

O swoim odkryciu Joanna postanowiła poinformować pracowników marketu. W rozmowie telefonicznej dowiedziała się, że ona jako pierwsza zgłasza ten problem. Zaproponowano, żeby przyszła z paragonem, to pieniądze zostaną zwrócone.
- Ja jestem tylko jednostką, a co z wszystkimi ludźmi, którzy tego dnia robili zakupy? - zastanawia się nasza Czytelniczka - A może i nie tylko tego dnia, bo nie wiem, od kiedy ta waga tak zawyża. Gdyby nie waga jednej cytryny, przypuszczam, że nie zorientowałabym się, że jestem oszukana.
W sklepie non stop jest ruch, co kilka sekund ktoś podchodzi do kasy.

Zdaniem kobiety, klienci sklepu powinni być poinformowani o tej sytuacji i o tym, że maja prawo zgłosić się z paragonem do sklepu a pieniądze zostaną im zwrócone.

Waga działa prawidłowo

Próbowaliśmy skontaktować się z kierownictwem żuromińskiego Polo Marketu w Żurominie w celu wyjaśnienia całej sprawy. Kierownictwo odesłało nas do rzecznik. Informacji udzieliła nam Katarzyna Ciszewska-Masianis.Rzecznik twierdzi, że waga działa dobrze.

- Waga w placówce przy ul. Warszawskiej w Żurominie działa prawidłowo, a do kierownik sklepu nie wpłynęły w ubiegłym tygodniu żadne reklamacje z tytułu rzekomej usterki urządzenia – poinformowała nas Katarzyna Ciszewska – Masianis.
Zapewniono nas również, że wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania sklepów Polo Market, są niezwykle cenne, a zgłoszenia dotyczące ewentualnych nieprawidłowości są starannie weryfikowane.

- Polo Market jest bowiem siecią sklepów, która szczególną wagę przykłada do jakości oferowanych produktów i obsługi – zapewnia Katarzyna Ciszewska – Masianis.

Rzecznik wyjaśnia poza tym, że wszystkie wagi w sklepach są kontrolowane.
Wszelkie wagi znajdujące się w obszarze sklepu podlegają systematycznie procesowi legalizacji, podczas którego dokonuje się między innymi weryfikacji poprawności odczytu wag.
Dodatkowo, kierownictwo sklepu w ciągu tygodnia przeprowadza wyrywkową kontrolę wagi.
Nasz sklep w Żurominie został pozytywnie odebrany przez mieszkańców, którzy systematycznie odwiedzają go, realizując swoje codzienne zakupy. Zyskaliśmy zaufanie konsumentów poprzez dostarczanie produktów dopasowanych do różnych potrzeb z nastawieniem na ich wysoką jakość.
POLOmarket jest sklepem, który funkcjonuje dla społeczności żuromińskiej i aby cieszyć się jej przychylnością i mianem ulubionego sklepu, nie moglibyśmy pozwolić sobie na jakiekolwiek uchybienia – pisze rzecznik.

Jednocześnie Katarzyna Ciszewska Masianis informuje:

- Jeśli konsument podczas zakupów ma wątpliwość, co do poprawności odczytu wagi, prosimy zgłosić się do kierownika sklepu, który chętnie pomoże w wyjaśnieniu sytuacji.

Taką też radę mamy dla Pani Joanny. Jednocześnie informujemy Państwa, że wagę towaru należy sprawdzać, gdyż nie wiadomo kto i kiedy będzie nas chciał oszukać.

Komentarze (37) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. darr #1401748 | 78.88.*.* 23 maj 2014 20:36

  kurierze zajmij się drogą do Bieżunia , tam nie da się jechać

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pokręt #1401691 | 5.173.*.* 23 maj 2014 18:59

  Na czarnych nie ma bata, z kościoła mogą dwa razy głośniej i dwa razy częściej beczeć i nic nie poradzi ani straż,ani policja.Jedynie wierni moga zaprotestować,wstrzymać datki i po kolędzie powiedzieć dlaczego,ale muszą to zrobić wszyscy. Dla forsy czarni wyłączą dzwony i muzyczkę. Dla forsy czarni zrobią wszystko,nawet kota poświęcą,sam to widziałem jak dawno temu w moim domu ksiądz machnął kropidłem w stronę kota.Kot jak diabeł rzucił się do ucieczki,wodę święconą strząsnął z siebie, nie było kota w domu tydzień.Od tamtej pory jak zobaczył kropidło to ogon mu się puszył jak u wiewiórki a na kolor czarny reagował ucieczką.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Chwast #1400907 | 178.42.*.* 22 maj 2014 21:03

  A ja się zapytam wprost ludzi uczonych i wykształconych w prawie. Czy jest jakaś podstawa prawna aby ci od propagandy - jeżdżący samochodami z reklamą pisaną i mówioną glośno tego nie czynili bo im nie wolno na podstawie art..... $ ........ jakiegoś tam kodeksu. Czy te reklamę można postawić na równi wraz z beczeniem organisty z Żuromina przez głośnik zainstalowany na zewnątrz kościoła ? Jako to jest ? Czy jest to wszystko zgodne z prawem ? Ja nie wiem , wiec pytam uczonych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. gość #1398438 | 95.49.*.* 19 maj 2014 10:01

   kurier niech podsunie temat jeżdżących reklam po mieście i da się wypowiedzieć na ten temat mieszkańcom co o tym sądzą bo to już parodia na całego

   Ocena komentarza: warty uwagi (48) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

   1. Małgosia #1398121 | 78.88.*.* 18 maj 2014 18:22

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. ludzie co wy chcecie od tych biednych wykorzystywanych dziewczyn co tam pracują,

    Pokaż wszystkie komentarze (37)