Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Piłka nożna. Gimnazjum nr 1 mistrzem rejonu ciechanowskiego

2014-05-17 12:00:00 (ost. akt: 2014-05-16 09:22:29)
Piłkarze z Gimnazjum nr 1 z Wojciechem Błaszkiewiczem

Piłkarze z Gimnazjum nr 1 z Wojciechem Błaszkiewiczem

Podziel się:

Podopieczni Wojciecha Błaszkiewicza z Gimnazjum nr 1 w Żurominie wygrali turniej o mistrzostwo rejonu ciechanowskiego szkół gimnazjalnych chłopców. W finale gracze żuromińskiej „jedynki” pokonali Winnicę 2:1

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Dwa zespoły z terenu powiatu żuromińskiego – Gimnazjum nr 1 w Żurominie i Gimnazjum w Bieżuniu – uczestniczyły w zmaganiach o mistrzostwo rejonu ciechanowskiego szkół gimnazjalnych chłopców rozegranych na żuromińskim kompleksie Orlik. Oprócz przedstawicieli naszego powiatu do Żuromina przyjechały cztery zespoły – Gimnazjum Winnica (pow. pułtuski), Gimnazjum Strzegowo (pow. mławski), Gimnazjum nr 1 Ciechanów (pow. ciechanowski), Gimnazjum Baboszewo (pow. płoński). Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a do półfinałów awansowały po dwie drużyny z każdej z grup.

Bieżuń i Żuromin w półfinałach
Nasze zespoły zostały rozdzielone do dwóch grup i obie do półfinałów awansowały z drugich miejsc. Bieżunianie musieli uznać wyższość w grupie Gimnazjum z Baboszewa, z którym w bezpośrednim starciu zremisowali. Podopieczni Beaty Cimochowskiej zremisowali także ze Strzegowem. Baboszewo, dzięki zwycięstwu różnicą jednej bramki nad Strzegowem zajęło pierwsze miejsce w grupie. W półfinale trafili oni na zespół Wojciecha Błaszkiewicza Gimnazjum nr 1. Żuromińskie Gimnazjum rywalizujące z Winnicą i Ciechanowem po fazie grupowej mieli jedno zwycięstwo. „Jedynka” wygrała z Ciechanowem, a poległa z Winnicą. Półfinał poszedł jednak po myśli Błaszkiewicza. Żuromin wygrał z Baboszewem 2:1. Mniej szczęścia miał Bieżuń, który przegrał z niepokonaną Winnicą.

Żurominianie skuteczniejsi w finale
Awans do finału sprawił, że żurominianie mieli okazję odegrać się na graczach z Winnicy za grupową porażkę. Przez długi czas spotkania zapowiadało się na remis, choć z gry lepsi byli żurominianie. Ostatecznie udało im się zakończyć jedną ze swoich akcji skutecznie i wygrali turniej rejonowy. Bieżunianom po porażce w półfinale nie starczyło już sił na pokonanie Baboszewa w meczu o trzecią pozycję i zakończyli turniej poza pudłem.

Grupa A
G Strzegowo – G Bieżuń 1:1
G Bieżuń – G Baboszewo 1:1
G Strzegowo – G Baboszewo 0:1

Grupa B
G1 Żuromin – G1 Ciechanów 2:1
G Winnica – G1 Żuromin 1:0
G1 Ciechanów – G Winnica 1:3

Półfinały:
G Baboszewo – G1 Żuromin 1:2
G Winnica – G Bieżuń 2:1
O III miejsce
G Baboszewo – G Bieżuń 2:1

Finał:
G1 Żuromin – G Winnica 2:1

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB